[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

مسئولان ورزشگاه پارس کتک خوردند!، روزنامه شیراز نوین

پیش از دیدار تیم‌های فوتبال قشقایی شیراز و استقلال خوزستان و پس از آن حاشیه‌هایی در ورزشگاه پارس شیراز به وجود آمد که منجر به درگیری و مجروح شدن چند نفر شد.
به گزارش خبرنگارایرنا، ‌این  بازی که  شامگاه جمعه هفتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد، قرار بود رأس ساعت ۲۰/۱۹ دقیقه آغاز شود اما به دلیل حضور تماشاگران، ناظر فدراسیون پس از حدود ۱۰ دقیقه توقف، اجازه بازی را صادر کرد.
بر اساس مقررات، حضور تماشاگران در استادیوم به دلایل بهداشتی و لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا ممنوع است.
در‌این بازی که حساسیت زیادی داشت، داور مسابقه سه نفر از مریبان قشقایی را از روی نیمکت اخراج کرد و به تعدادی از بازیکنان ۲ تیم هم کارت زرد نشان داد.
دقیقه ۱۶‌این دیدار باز هم بازی متوقف شد و ‌این بار ناظر فدراسیون پس از مذاکره با یکی از مأموران  نیروهای انتظامی ‌پس از حدود سه دقیقه دوباره بازی شروع شد.
اما پس از پایان بازی تماشاگران منتسب به  تیم قشقایی در حالی که مشغول شادی بودند برق ورزشگاه پس از چند لحظه خاموش شد  و بازیکنان زمین بازی را ترک کردند و سپس درگیری رخ داد.
مسئول تدارکات تیم قشقایی در‌این باره به خبرنگار ‌ایرنا گفت: هر وقت در  ورزشگاه پارس  بازی داریم وظیفه دارم از تمام وسایل بازیکنان و توپ‌های بازی محافظت  کنم اما پس از ‌اینکه بازی تمام شد نور ورزشگاه را خاموش کردند و باید می‌گشتم تا تمام چیزها را جمع آوری کنم.
گوشه نشین ادامه داد: در بازی با فولاد خوزستان  ۲ توپ ما گم شد، یکی از مسئولان زمین آمد سراغم و گفت شما توپ گم کردی، گفتم بله، گفت، یک توپ پیدا شده باید ۱۰۰ هزار تومان بدهی تا بدهم  و گفتم من با مسئول  سازمان لیگ صحبت می‌کنم و  قضیه تمام شد.
وی افزود: داشتم با فرزندم رختکن را تمیز می‌کردم که سه نفر به سراغم آمدند، توهین کردند و سپس حدود  هفت تا هشت نفر ریختن روی سر من  و فرزندم را زدند که منجر به مصدومیت ما شد.
 گوشه نشین گفت: می‌خواستم ورزشگاه را ترک کنم ا ما نگهبان ورودی ورزشگاه  گفت باید باشید تا نیروی انتظامی‌ بیاید که پس از آن به پاسگاه رفتم و از ‌این بابت شکایت کردم و پرسش من‌ این است که چرا پس از پایان بازی، برق ورزشگاه را قطع می‌کنند؟ مسئول سازمان لیگ در جریان درگیری هستند.
بهرام کرمدار مسئول سازمان لیگ هیئت فوتبال فارس گفت: ورود تماشاگران به ورزشگاه ممنوع است و ناظر دیدار هم چند بار بازی را  متوقف کرد و پس از پایان بازی هم هیچ کس حق ورود به زمین بازی ندارد تا بازیکنان به راحتی زمین را ترک کنند.
وی ادامه داد: پس از پایان بازی طرفداران قشقایی وارد زمین شدند، ضمن ‌اینکه ورزشگاه پارس یک در ورودی دارد اما از ضلع جنوبی  که دیوار ندارد تماشاگران وارد ورزشگاه می‌شوند که  حدود  ۲۰۰نفر وارد چمن شدند چون چمن خراب می‌شد ۱۵ دقیقه برق روشن بود، بعد  نور کمتر شد تا زمین را ترک کنند.
کرمدار افزود: در آخرین لحظه سر تعدادی توپ بین طرفداران تیم قشقایی و عوامل ورزشگاه درگیری شد که بلافاصله جریان را با پلیس در میان گذاشتیم و صورت جلسه شد.
وی اضافه کرد: در ورزشگاهی که باید مسایل اخلاقی رعایت شود متأسفانه شاهد درگیری بودیم و ما هم دخالتی در ورود تماشاگران به ورزشگاه نداریم.    
کرمدار گفت: سه گردان نیرو هم نمی‌تواند ورزشگاه بی در و پیکر پارس را کنترل کند و باید برای ‌این مشکل بزرگ فکر اساسی کرد.
مسلم زره پوش مسئول ورزشگاه پارس شیراز هم به ‌ایرنا گفت: بازی تمام شده بود و همه رفته بودند، تعدادی از طرفداران تیم مانده بودند  و ما هم در حال رفتن بودیم که درگیری شروع شد.
وی ادامه داد: همراهان تیم قشقایی روی سرمان ریختند و فکر کنم دستم شکسته است زیرا خیلی درد دارم ضمن ‌اینکه  نور داخل زمین هم روشن بود و یک ساعت پس از بازی ‌این اتفاق افتاد.
وی گفت: به سراغ لیدرهای تیم قشقایی که حدود  ۵۰ نفر بودند رفتم و عذرخواهی کردم، گفتم مشکل توپی که گم شده با  نجف پور مدیرعامل باشگاه قشقایی صحبت می‌کنم تا ‌این مشکل حل شود.
زره پوش افزود: چند نفر به من حمله کردند و با مشت به صورتم کوبیدند و از خود دفاع کردم، در ‌این درگیری چندین کارگر ورزشگاه مجروح شدند که شکایت کردیم و تا آخر هم پای آن‌ایستاده‌ایم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس هم در ‌این باره به ‌ایرنا گفت: متأسفانه ‌این ورزشگاه نقص‌های زیادی دارد و ما هنوز آن را از شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش تحویل نگرفته‌ایم چون باید تمام ‌ایراد‌ها را رفع کنند.
عباس حاجی زاده ادامه داد : ضلع جنوب ورزشگاه که وسعت زیادی دارد، حصارکشی نشده است و ‌این کار را باید شرکت تجهیز و توسعه انجام دهد زیرا در تعهد آن‌هاست.
وی اضافه کرد: با‌ این حال امروز پیمانکار را مشخص کردیم تا هر چه زودتر حصار ‌این ورزشگاه را تمام کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی