[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

گزارش‌های نگران‌کننده از فروش تراکم داریم، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بر رعایت حقوق مردم در تغییر کاربری‌ها و تنظیم توافق‌نامه با مالکان و صدور پروانه‌های ساختمانی تأکید کرد. سید عبدالرزاق موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود در صدوهشتادوششمین جلسه علنی شورا با اشاره به مناسبت‌های سالروز قیام تاریخی مردم قم و همچنین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در همان ۱۴ و ۱۵خردادماه، اظهار امیدواری کرد که همه ما در نظر و عمل به اندیشه و راه امام(ع) وفادار باشیم. وی افزود: پانزدهم خردادماه به نام روز جهانی محیط زیست نام‌گذاری شده است. یکی از موضوعات مهم و در واقع حق‌های اساسی شهروندی حق برخورداری از محیط زیست سالم و باکیفیت است. نقش شورا و شهرداری در این زمینه بسیار مهم است. تصور می‌کنم در این حوزه شهرداری شیراز خوب عمل کرده است. اگرچه می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم.
وی ضمن تأکید بر رعایت حقوق مردم در تغییر کاربری‌ها و تنظیم توافق‌نامه با مالکان و صدور پروانه ساختمان، خاطرنشان کرد: به‌ویژه در موضوع پروانه ساختمان و فروش تراکم گزارش‌هایی داریم که بعضاً نگران‌کننده است. البته شهرداری هم می‌گوید منابع درآمدی‌اش عمدتاً از همین محل است. دولت هم نتوانست به تعهدات خود در مقابل شهرداری‌ها عمل کند؛ بلکه در مواردی هزینه‌های مضاعفی هم بر شهرداری تحمیل کرده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به  املاک شناسایی‌نشده شهرداری تصریح کرد: لازم است  شهرداری گزارش دقیقی به شورا ارائه کند. گزارشی داریم که برخی املاک و به‌صورت خاص خانه‌های سازمانی شهرداری سال‌ها در اختیار افراد خاصی است و بدون مجوز ادامه تصرف می‌دهند. شهرداری گزارش مستند آن را به شورا ارائه کند. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز داشت: البته گزارش عملکرد شهرداری در موضوع مصوبات شفافیت تهیه شده است که برای اعضای شورا ارسال می‌شود و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شورا به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی