[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

رصد تبلیغات با ۲۲ تیم نظارتی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات کاندیدا‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیراز گفت: تیم‌های نظارت بر تبلیغات کاندیدا‌های هر دو انتخابات در این شهرستان تشکیل و کار پایش مستمر فعالیت‌های انتخاباتی آغاز شده و تا پایان فرایند انتخابات ادامه خواهد داشت.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستندسازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی در جمع اعضای کمیته نظارت بر تبلیغات این شهرستان تصریح کرد: به منظور اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه، با هدف جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی، ۲۲ تیم نظارتی متشکل از نمایندگان شهرداری‌های مناطق یازده گانه و نیروی انتظامی با نظارت نماینده دادستانی کار رصد تبلیغات انتخاباتی را در شهر شیراز دنبال خواهند کرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز تأکید کرد: ۱۸ تیم نظارتی در دیگر نقاط این شهرستان از قبیل صدرا، داریون و خان زنیان نیز تشکیل شده است؛ همچنین بخشداری‌های مرکزی و ارژن نیز اقدامات لازم برای نقاط روستایی را برنامه ریزی کرده و در دست 
اجرا دارند. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از هفتم خردادماه آغاز شده است، اظهار کرد: تبلیغات کاندیدا‌های شورای اسلامی شهر و روستا از تاریخ بیستم خردادماه مجاز خواهد بود و مهلت قانونی تبلیغات برای هر دو انتخابات در ۲۷ خردادماه و ۲۴ ساعت مانده به زمان شروع رسمی انتخابات، به پایان خواهد رسید. 
حقیقی با تأکید بر اینکه معرفی کاندیدا‌ها و ایجاد شور و فضای سالم انتخاباتی از کارکرد‌های تبلیغات است، افزود: آگاهی بخشی، توجیه و ارشاد تشکل‌ها، احزاب، گروه‌ها، ستادهای تبلیغاتی و اشخاص حقیقی و حقوقی با هدف بازدارندگی از تخلفات تبلیغاتی، از جمله برنامه‌های تیم‌های نظارت بر تبلیغات انتخابات است. 
معاون فرماندار شهرستان شیراز ابراز کرد: جمع آوری بنرهای تبلیغاتی غیرمجاز، اعلام تخلفات تبلیغاتی به همراه تحویل مدارک و مستندات به ستاد پیشگیری از وقوع جرم و جمع آوری مستندات از دیگر وظایف تیم‌های گشت تبلیغات است. 
رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات کاندیدا‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیراز با بیان اینکه رعایت نظم و عدالت در تبلیغات بسیار حائز اهمیت است، بیان کرد: باید فضایی ایجاد کنیم تا تمام کاندیدا‌ها از فرصت برابر در عرصه تبلیغات برخوردار باشند. 
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز به موضوع پاندمی کرونا در این شهرستان نیز گریزی زد و اضافه کرد: با اعمال محدودیت‌های سخت گیرانه توانستیم از وضعیت قرمز کرونایی پیک چهارم خارج شویم؛ از این رو در موضوع تبلیغات انتخابات باید تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی رعایت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی