[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

بدون نوبت برای واکسن مراجعه نکنید ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز، دهم خرداد اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 907هزار و 465 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 262هزار و 29 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 104هزار و 762 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 15هزار و 708 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 277هزار و 737 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز یک‌هزار و 82 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 175 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن 12 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز یکشنبه و دیروز دوشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 590 نفر اعلام کرد. مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی 253هزار و 982 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه گزارش دیروز خود با اشاره به پیشتازی این دانشگاه در امر واکسیناسیون علیه کووید 19 در سطح کشور، این موفقیت را حاصل تلاش مجموعه سلامت و همکاری مردم استان دانست. او در راستای تقویت همکاری در زمینه بهبود فرایند واکسیناسیون در استان فارس از عموم مردم استان خواست تا تنها در صورت دریافت پیامک حاوی زمان و مکان تزریق واکسن، به پایگاه‌های تزریق واکسیناسیون مراجعه کنند و از هرگونه مراجعه بدون دریافت نوبت پیامکی خودداری شود.
دکتر حسینی یادآور شد: سایر افرادی که پیامک دریافت نکرده اند، لازم است برای پیشگیری از هرگونه اختلال و ازدحام جمعیت در محل‌های تزریق واکسن، از مراجعه به پایگاه‌های تزریق واکسن خودداری کنند؛ چراکه امکان پذیرش افراد خارج از نوبت‌های پیامک شده وجود ندارد و هرگونه مراجعه خارج از شرایط یادشده، موجب اختلال در روند اجرای واکسیناسیون و تضییع حقوق 
دیگران می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی