[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

جانمایی سایت صنایع سنگین شمال فارس در آباده ، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی، گروه شهرستان‌ها، آباده
فرماندار آباده در حاشیه بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از فرمانداری شهرستان آباده گفت: با توجه به استقبال گسترده سرمایه گذاران و صنعتگران شهرستان آباده، استان فارس و استان‌های هم جوار، سایت صنایع سنگین شمال استان فارس به مساحت حداقل 500 هکتار در شهرستان آباده جانمایی و تصویب شد.
زین العابدین نیک مرام با بیان اینکه شهرستان آباده از پتانسیل بالایی در حوزه صنعت و معدن برخوردار است و توجه ویژه به این امر از مطالبات مردم این خطه می‌باشد، افزود: این سایت پس از استعلامات لازم از دستگاه‌های اجرایی شهرستان در هفته گذشته، در کارگروه سرمایه گذاری استان با حضور معاون اقتصادی استاندار و نماینده مردم در خانه ملت و مدیران کل ذی ربط استانی به تصویب رسید و جهت اقدامات بعدی به فرمانداری ارجاع گردید. نماینده عالی دولت در شهرستان با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری که به عنوان یک راهبرد مهم در فرمانداری آباده مدنظر قرار گرفته است، افزود: افتخار داریم که در ابتدای سال 1400 این طرح به تأیید و تصویب رسیده است. وی در ادامه از مزایای این سایت، تجمیع کلیه کارخانجات در یک مکان خاص، رفع مشکلات محیط زیستی و ارائه خدمات و تسهیلات بهتر از جمله زمین ارزان و به صرفه را ذکر کرد و اظهار داشت: به همین منظور 500 هکتار از اراضی ملی جهت ایجاد این سایت در نظر گرفته شده است. این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: 11 سرمایه گذار متقاضی احداث کارخانجات خود در این سایت را اخذ نموده اند که حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده بیش از 6هزار میلیارد تومان است که بیش از 3هزار نفر اشتغال‌زایی به دنبال دارد.
فرماندار آباده گفت: در مجموع 7 درصد از تولید کاشی و سرامیک کشور در حال حاضر در شهرستان آباده انجام می‌شود. نیک مرام در ادامه با بیان اینکه هم اکنون آباده در وضعیت نارنجی کرونایی است اما این وضعیت «ناپایدار» و «شکننده» است، گفت: در مجموع یک سال گذشته بیش از 3800 نفر در شهرستان آباده به بیماری کووید 19 مبتلا شده و متأسفانه 170 نفر جان خود را از دست داده اند. معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از اینکه اعمال محدودیت‌ها اثرگذار بوده و آثار خوب همراهی مردم در اجرای طرح قابل مشاهده است، اظهار کرد: اگر مردم عزیز و فهیم رعایت پروتکل‌ها را ادامه دهند، قطعاً روزها و هفته‌های بهتری در انتظار استان فارس خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی