[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

چگونه لوستر مناسب برای خانه خود انتخاب کنیم؟، روزنامه شیراز نوین

لوسترها از عناصر مهم در دکوراسیون و نورپردازی خانه می‌باشند، بنابراین در انتخاب لوستر به نکات مهمی ‌از جمله فضا و سبک دکوراسیون منزل توجه کنید.
به گزارش نمناک، نور یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دیزاین و زیباتر به نظر رسیدن محیط می‌باشد. اغلب برای نورپردازی خانه از لوسترهای کلاسیک و لامپ‌های ال ای دی و یا دیوار کوب‌ها و... استفاده می‌شود. لوستر یکی از عناصر نورپردازی است که انتخاب و استفاده مناسب از آن باعث روشن‌تر و زیباتر شدن خانه شما می‌شود.
با استفاده از لوستر علاوه بر نورپردازی می‌توان یک فضای زیبا، بی‌نظیر و درخشان را در قسمت‌های خانه ایجاد نمود، بنابراین انتخاب لوستر مناسب از اهمیت فراوانی برخوردار است. در این بخش از دنیای مد نمناک نکاتی را آورده‌ایم تا بتوانید بهترین لوستر را برای قسمت‌های مختلف خانه خود انتخاب نمایید.
هنگام خرید لوستر به نکات زیر توجه نمایید:
مشخص نمودن هدف از خرید لوستر
قبل از خرید لوستر سؤالاتی از خود بپرسید: به چه دلیلی می‌خواهید لوستر بخرید و هدفتان از خرید لوستر چیست؟ برای چه فضایی و چه هدفی به دنبال خرید لوستر هستید؟ آیا برای تأمین نور و روشنایی منزل‌تان اقدام به خرید لوستر می‌کنید؟ آیا قصد شما از خرید لوستر زیبایی و تزیین فضای خانه‌تان است؟ پس اول ببینید که قصدتان از تهیه لوستر چیست و بعد برای خرید آن اقدام کنید.
توجه به نورپردازی
در زمان خرید لوستر به نورپردازی باید توجه ویژه داشته باشیم و لوستری با تعداد لامپ‌های مناسب انتخاب نماییم. انتخاب تعداد و نوع لامپ‌های نامناسب باعث می‌شود دکوراسیون منزل به خوبی جلوه نکند و رنگ‌های به کار رفته در محیط، آن طور که باید و شاید به نظر نرسند.
بعضی از لوسترها مجهز به کنترل‌هایی هستند که شدت نور را کم و زیاد می‌کند یا کلیدهای دیمر می‌تواند تا حدی کنترل شدت نور را بر عهده بگیرد.
لامپ‌های لوستر
انتخاب رنگ لامپ هم در نورپردازی فضا و هم در زیباسازی محیط خیلی مهم است، پس بهتر است از لامپ‌های آفتابی و مهتابی در کنار هم برای نورپردازی استفاده کنید تا نور یکرنگ لوستر چشم‌تان را ناراحت نکند و هم رنگ دکوراسیون منزل‌تان تحت تأثیر قرار نگیرد.
لامپ‌های لوستر نباید مدل خیلی عجیب و غریبی داشته باشند تا در صورت آسیب یکی از آن‌ها بتوان نمونه آن را تهیه نمود. فُرم لامپ‌های هر لوستر هم در نورپردازی تأثیر زیادی دارد. بعضی لوسترها دارای لامپ‌هایی هستند که رو به بالا و به طرف سقف قرار می‌گیرند و سقف را بیشتر روشن می‌کنند.
برخی از لوسترها هم دارای لامپ‌هایی به طرف پایین هستند و قسمت پایین خانه را روشن می‌کنند. لوسترهای سقفی مخصوص خانه‌هایی با سقف کوتاه نور را بیشتر به سمت دیوارها معطوف می‌کنند.
توجه به ارتفاع و بلندای سقف
در زمان خرید لوستر شما باید به ارتفاع و بلندای سقف‌تان توجه کنید. اگر سقف‌تان کوتاه است نباید از لوستر‌های آویز استفاده کنید زیرا سقف شما را کوتاه‌تر از اندازه واقعی نشان می‌دهد و بهتر است از لوستر‌های سقفی استفاده کنید، ولی اگر سقف شما بلند است بهتر آن است که از لوستر‌هایی استفاده کنید که ارتفاع بیشتری دارند تا لوستر شما جلب توجه نموده و در فضای شما گم نشود.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی