[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

سخنگوی دولت: به اعلام احیای کامل برجام در این دولت امیدواریم، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت اعلام کرد که به اعلام احیای کامل برجام تا پیش از پایان کار دولت بسیار امیدواریم. به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود با تأکید بر اینکه صندوق‌ها به عنوان دستاوردی بزرگ در بیش از یکصد سال فداکاری یک ملت و در کوران دو انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی به دست آمده است، تأکید کرد: صندوق رأی میراث انقلاب و امام(ره) است؛ دستاورد به بلوغ‌ رسیده از مشروطه است.
این ملت با کودتاها، جنگ، ترور، تحریم و جنگ اقتصادی با فراز و نشیب‌های زیادی روبه‌رو شده و از میان آنها عبور کرده است.جمهوریت دستاورد بزرگی بوده که در مقاطع مختلف حفظش کرده‌ایم؛ صندوق‌های رأی یک میراث گران بها از تاریخی فداکارانه برای ملت ایران هستند؛ ‌میراثی که برای آن جان‌های زیادی خود را فدا کرده‌اند.
سخنگوی دولت تصریح کرد: طبیعی است که به خاطر پیچیدگی‌هایی که تحریم‌های متعدد در دولت ترامپ و پیشرفت‌های فنی هسته ای در پاسخ به آنها ایجاد شده، جزئیات زیادی باید مورد بررسی و بحث قرار بگیرد، اما هیچ کدام از این موانع غیرقابل عبور نیستند و با اراده سیاسی در پایتخت‌ها این اختلاف‌های جزئی نیز به پایان خواهد رسید. بنابراین، ما بسیار امیدواریم که تا پیش از انتقال تصدی دولت بتوانیم احیای کامل برجام را اعلام کنیم.
وی با اشاره به اینکه مذاکرات وین تحت تأثیر انتخابات قرار نخواهد گرفت، اظهار کرد: این مذاکرات بر اساس رویه مستقل و قانونی خود و در چهارچوب سیاست‌های کلی نظام و با هدایت رهبری تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت. همانطور که بارها گفته ایم، دولت مصمم است رسالت خود را انجام داده و کشور را بدون تحریم‌های غیرقانونی تحویل دولت آینده بدهد.
سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که برخی تحلیل می‌کنند که غرب به ویژه آمریکا منتظر نتیجه انتخابات ایران هستند تا چگونگی پیشبرد مذاکرات را مشخص کنند و نظر دولت در این باره، گفت: هیچ بن‌بستی در مذاکرات وین وجود ندارد. مذاکرات به مرحله ای رسیده که باید درمورد تعداد معدودی مسائل کلیدی تصمیم گیری شود و این مسائل هم دقت، وسواس و زمان موردنیاز خود را می‌طلبد. ما نه اجازه می‌دهیم که گفت‌وگوها فرسایشی شود و نه تعجیلی برای رسیدن به توافق داریم. ملاک و سنجه ما حقوق ملت و تأمین منافع عالی مردم و نظام است.
ربیعی ادامه داد: تیم گفت‌وگو کننده ما نیز در همین چهارچوب حرکت کرده و دستورالعمل‌های مرکز را طابق النعل بالنعل جلو برده است. اگر گفت‌وگوها نیاز به تصمیماتی در تهران داشته باشد، قطعاً این تصمیمات در پایتخت گرفته می‌شود.
وی تصریح کرد: اما نکته قابل توجه این است که فصل انتخابات برکات زیادی دارد؛ از جمله اینکه برخی از افراد که طی سال‌های اخیر حتی حاضر نبودند که فشار تحریم را در وضعیت اقتصادی کشور به رسمیت بشناسند، سال‌ها با پذیرش کنوانسیون‌های FATF مخالفت می‌کردند یا با سیاست‌های دولت در دفاع از آزادی‌های قانونی شهروندان در فضای مجازی مخالف بودند، امروز پیشگام تر از دولت دنبال رفع تحریم‌ها هستند و از گشایش در فضای مجازی صحبت می‌کنند. البته ما از همین مواضع در جهت دفاع از حقوق مردم، استقبال می‌کنیم و آن را به فال نیک می‌گیریم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی