[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

سینما به کارگروه رفت، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: این استان در زمینه‌های تاریخی، باستانی، فرهنگی و مذهبی ظرفیت‌های فراوانی برای احداث شهرک سینمایی دارد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه بررسی احداث شهرک سینمایی با بیان اینکه این موضوع از چند سال گذشته مورد توجه بوده و پیگیری‌هایی برای انجام آن صورت گرفته است، اظهار داشت: هنر زبان مؤثری است و استان فارس با فرهنگ و محتوای غنی خود زمینه‌های فراوانی برای فعالیت‌های هنری و احداث شهرک سینمایی دارد. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس ادامه داد: با توجه به گسترگی استان و امکان استفاده از عرصه‌های مختلف برای احداث شهرک سینمایی، گام‌های لازم برای احداث این شهرک مانند اخذ مجوزهای قانونی، مکان یابی، طراحی و تفاهم با سرمایه گذاران باید برداشته شود. وی با اشاره به اینکه برای احداث شهرک سینمایی به عنوان یک پروژه بزرگ باید فازبندی اجرا مشخص شود و تلاش برای به نتیجه رساندن آن در زمان معقول صورت گیرد، افزود: با برنامه ریزی مناسب می‌توان بعد از اجرای فاز اول امکان درآمدزایی شهرک سینمایی و اجرای سایر فازها را فراهم کرد. استاندار فارس با بیان اینکه شاخص‌های مطلوب یک شهرک سینمایی باید تعیین شود و بر اساس آن مکان یابی صورت گیرد، افزود: کارگروهی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای تعیین مکان مناسب باید شکل گیرد و ظرف ۱۵ روز آینده نتیجه بررسی خود را اعلام کند.
دکتر رحیمی بهره گیری از حضور و مشارکت سرمایه گذاران در احداث شهرک سینمایی استان فارس را مورد تأکید قرار داد و گفت: حضور سرمایه گذاران می‌تواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با میزبانی از تولیدات سینمایی و تلویزیونی صورت گیرد که بیشترین بهره برداری را برای استان به دنبال داشته باشد. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه شناخت دقیق ابعاد ساخت شهرک سینمایی برای دست اندرکاران این پروژه بسیار مهم است، گفت: وجود هنرمندان رشته‌های مختلف در استان فارس و ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی این استان فرصت بسیار گران‌بهایی را برای ساخت و رونق شهرک سینمایی فراهم می‌کند و فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی ارزشمندی را می‌توان در این شهرک تولید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی