[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

رسانه‌ها امیدآفرینی کنند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس گفت: وظیفه خطیر رسانه این است که در برابر حمله‌های دشمن جهت القای عدم حضور و عدم مشارکت، یک جبهه و مرزبندی برای تنویر افکار عمومی انجام دهد.
هادی رضایی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به سؤالی درباره وظیفه رسانه در انتخابات ریاست جمهوری 1400 اظهار داشت: امروز در دنیا رسانه یک ابزار در دست حکومت‌ها و قدرت‌هاست که با آن پیام خود را به مردم منتقل می‌کنند و مهم‌ترین وظیفه رسانه در دنیا مدیریت افکار عمومی است. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با توجه با یک وقوع انقلاب بزرگ در سال 1357 مانند یک سد بزرگ بر سر منافع توسعه‌طلبانه استکباری و استبدادی غرب و آمریکا قرار گرفت، گفت: علت اینکه جمهوری اسلامی همواره مورد دشمنی آمریکا و صهیونیسم بوده نیز همین مسئله است. رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس افزود: آنها به علت پیشگامی در عرصه رسانه و اینکه رسانه‌های بزرگ دنیا در دست آنهاست، سعی دارند افکار عمومی دنیا را به سمت منافع خود با نگاه لیبرالیسم و غیردینی هدایت کنند. متأسفانه در طول جریان شناسی سیاسی رسانه ای هیچ رسانه بزرگی در دنیا نیست که صهیونیسم و نوع نگاه صهیونیستی در بازخورد عملکرد آن رسانه نمایان نباشد. رضایی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره رسانه‌های غربی و آمریکایی به دنبال این بوده‌اند که افکار عمومی را نسبت به آرمان‌ها، اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی ناامید و منحرف کنند و اینجاست که نقش و اهمیت رسانه خود را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه باید در برابر آن لشکر رسانه‌ای غرب در داخل کشور نیز یک جبهه برای مقابله با این نوع نگاه شکل بگیرد، عنوان کرد: در استان فارس در این مدت اخیر یک جبهه و یک هم‌افزایی بین همه رسانه‌های موجود شکل گرفته است و مانند یک جبهه پاسخ گوی حملات رسانه دشمن در مقاطع مختلف بوده‌اند.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس ادامه داد: اگر به صورت خاص به انتخابات ریاست‌جمهوری بپردازیم، امروز القا و‌ حمله دشمن از طریق رسانه برای کم رنگ کردن انتخابات پیش رو این است که مردم را با توجه به فشار و تحریم‌های اقتصادی در برابر نظام قرار دهد و این فشار و تحریم را به ناکارآمدی نظام تعمیم دهد. وی با بیان اینکه هرچند نابسامانی‌های اقتصادی و فشارهای دشمن وجود دارد، گفت: دشمن اراده کرده که از این شرایط نابسامان در بزنگاه انتخابات و به تعبیر بزرگان در لیلة‌القدر انتخابات استفاده کرده و مشارکت مردمی را پایین آورد. 
رضایی با بیان اینکه میزان مشارکت همیشه یکی از مؤلفه‌های قدرت و چشم جهانیان به مشارکت مردم در انتخابات است، افزود: وظیفه خطیر رسانه در این قسمت مشخص می‌شود که باید در برابر حمله‌های دشمن جهت القای عدم حضور و عدم مشارکت، یک جبهه و مرزبندی برای تنویر افکار عمومی انجام دهد. رسانه باید با امیدآفرینی کند و‌ با بازنشر دستاوردهای انقلاب در این 42 سال اخیر در کنار مردم قرار گیرد و به مردم یادآوری کند که مثل همیشه خود مردم می‌توانند این بحران اقتصادی را سپری کنند. رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس با بیان اینکه رسانه‌های داخلی باید یک سپر دفاعی برای هجمه‌های رسانه‌ای غربی‌ها درست کنند و اجازه ندهند که رسانه‌های غربی ذهنیت و افکار مردمی را جهت دهند، بیان کرد: حضور رسانه‌های داخلی در تشکیل این سپر دفاعی برای اینکه مردم مثل همیشه با حضور پای صندوق‌های رأی دشمن را مأیوس کنند.
وی با بیان اینکه در استان فارس نیز این نیاز از ماه‌ها قبل در میان رسانه‌ها دیده شده و همه رسانه‌ها این را درک کرده‌اند که نخستین رسالتشان امیدآفرینی و دلگرم کردن مردم برای آینده بهتر است، گفت: امروز این افکار عمومی هستند که حرف ما را قضاوت یا تأیید خواهند کرد که این اتفاق در استان فارس در حال رخ دادن است.
رئیس بسیج رسانه افزود: از همه رسانه‌ها چه مکتوب چه برخط و‌ کانال‌های فعال تقاضا می‌شود در این چند روز باقی مانده تا انتخابات همانطور که دشمن 24ساعته اتاق‌های فکر خود را احیا کرده، رسانه‌ها را رصد کنند و پاسخ گوی شبهات و حملات دشمن در فضای رسانه و‌ فضای مجازی باشند؛ چراکه امروز جنگ در میدان‌های زمینی نیست؛ بلکه جنگ در عرصه رسانه و‌ فضای مجازی است. رضایی با بیان اینکه امروز نباید به دشمن اجازه داد تا ستون‌های شکل گرفته بر پهنای جمهوری اسلامی و با محتوای اعتقاد اصیل اسلامی را یکی پس از دیگری در اذهان مردم فرو بریزد، افزود: باید همه دست به دست هم دهند تا این مکتب اصیل بماند و‌ بدون هیچ آسیبی به نسل‌های آینده منتقل شود.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی