[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

شیراز زمین فوتبال ساحلی ندارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته فوتبال ساحلی استان فارس با بیان اینکه اغلب شهرهای کشور دارای زمین‌های استاندارد فوتبال ساحلی هستند،کلان‌شهر شیراز از داشتن زمین فوتبال ساحلی محروم است. حمیدرضا زارعی سه‌شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: شهرهای دیگر می‌توانند حتی میزبان مسابقات خارجی در رشته فوتبال ساحلی هم باشند.
وی ادامه داد: حدود هفت ماه پیش نامه‌نگاری‌ها و جلسات مختلفی با اعضای شورای شهر شیراز و همچنین رئیس تربیت بدنی شهرداری شیراز در مورد احداث زمین فوتبال ساحلی در شیراز برگزار کردیم. وی اضافه کرد: مسئول تربیت بدنی شهرداری شیراز تاکنون هیچ‌گونه قدمی برای احداث نخستین  زمین فوتبال ساحلی در شهر شیراز برنداشته و این درحالی است که شهردار منطقه چهار شیراز و همچنین لیلا دودمان و نوذر امامی اعضای شورای شهر موافقت خود را برای ساخت زمین ساحلی در باغ جنت اعلام کردند و صورتجلسه نیز صادر شده است.
کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران ادامه داد: جای تعجب است که معاون فرهنگی، ورزشی شهرداری شیراز موافقت خود را برای در اختیار گذاشتن بودجه کافی برای ساخت این زمین در بوستان جنت اعلام کرده است اما مسئول تربیت بدنی شهرداری همکاری نمی‌کند و نمی‌دانم چرا این کار را می‌کند و با احساس پاک علاقه‌مندان به این رشته که سال‌ها در حسرت داشتن یک زمین رنج می‌برند بازی می‌کند؟  
زارعی گفت: با احداث زمین فوتبال ساحلی رشته‌هایی همچون والیبال، هندبال،کبدی، کشتی، دوومیدانی، راگبی و سایر رشته‌هایی که ورزش ساحلی دارند می‌توانند برای علاقه‌مندان خود از این زمین استفاده کنند.
رئیس کمیته فوتبال ساحلی ادامه داد: سرانجام پس از مدت‌ها دوندگی قرار است پنجشنبه ۱۳ خردادماه در دفتر معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز و با حضور  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شورا جلسه‌ای تشکیل شود  تا این موانع برداشته شود، امیدوارم این اتفاق بیفتد و خبر خوشحال کننده‌ای برای علاقه‌مندان از درون این جلسه بیرون بیاید. در سال‌های نه چندان دور شهر شیراز ۲ تیم فوتبال ساحلی در لیگ برتر کشور و ۲ تیم هم در دسته یک داشت اما رفته رفته به دلیل مشکلات مالی و نداشتن زمین تمرین تمام تیم‌ها عطای کار را به لقایش بخشیدند و چندسالی این رشته در استان فارس دچار رکورد شد اما کمتر از یک سال است که با انتصاب رئیس کمیته فوتبال ساحلی فارس، فعالیت این رشته جذاب و سخت آغاز شده است.
در اوج سال‌هایی که فارس ۲ تیم در لیگ برتر داشت چندین بازیکن از این استان هم به عضویت تیم ملی درآمدند و در جام جهانی فوتبال ساحلی هم بازی کردند که می‌توان به علی میرزا استواری و حمیدرضا زارعی اشاره کرد. همچنین مسئول کمیته  فوتبال ساحلی استان فارس ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۹ با بیان اینکه  شاید تیم فارس به لیگ فوتبال ساحلی نرود چون زمین استاندارد ندارد به ایرنا گفته بود: بر اساس نامه فدراسیون فوتبال در صورتی که تا بهمن‌ماه ۹۹ نتوانیم زمین استاندارد برای مسابقه تهیه کنیم از لیگ برتر فوتبال ساحلی محروم می‌شویم.
حمیدرضا زارعی افزوده است: در گذشته نه چندان دور استان فارس ۲ تیم در لیگ برتر و یک تیم در دسته یک و چندین ملی پوش داشت و در زمین بعثت شیراز که یکی از چهار زمین استاندارد کشور بود و دیگر نامی از آن نیست تمرین می‌کردیم و مسابقه می‌دادیم.
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: هم اینک مجموعه ورزشی بعثت شیراز  در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است و این رشته از داشتن زمین محروم است و فارس تنها استانی است که با توجه به سابقه خوب از داشتن یک زمین محروم است و تأمین زمین استاندارد حداقل خواسته علاقه‌مندان زیاد این رشته است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی