[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

بیرانوند : امیدوارم یک الهام‌گر برای جوانان ایرانی باشم، روزنامه شیراز نوین

سنگربان تیم ملی فوتبال ایران امیدوار است که در آینده بتواند موفقیت‌های بیشتری به دست آورد. او زندگی خود را یک الگو برای جوانانی می‌داند که می‌خواهند از صفر شروع کنند.
به نقل از الکاس، علیرضا بیرانوند تیم ملی فوتبال ایران را در سفر به منامه همراهی کرد.
این دروازه‌بان در گفت‌وگویی که با شبکه عربی الکاس قطر داشت درباره وضعیت تیم ملی سخن به میان آورد.
او در ابتدای این گفت‌وگو گفت: قبل از هر چیز خدمت شما و بینندگان شما سلام عرض می‌کنم. بله ما تازه به منامه رسیده‌ایم و فعلاً در قرنطینه هستیم، قرار است که از فردا تمرینات خود را آغاز کنیم.
سایت الکاس قطر گزارشی را درباره بیرانوند پخش کرد که چگونه در شرایط سخت زادگاه خود را ترک کرد و برای دستیابی به رؤیاهای خود درفوتبال به تهران آمد.
بیرانوند درباره این سؤال که آیا خود را یک الهام‌گر و الگو برای کودکان ایرانی می‌داند، گفت: وقتی این صحنه‌ها را نگاه کردم بغض من را گرفت. من نمی‌دانم شما چگونه این ویدیوها را به‌دست آوردید اما اشک شادی در چشمان من جمع شد. قرار است که یک فیلم مستند درباره زندگی من ساخته شود که ان‌شاءالله الهامی برای جوانان باشد.
مجری در ادامه از بیرانوند سؤال کرد که شما وقتی به گذشته خود نگاه می‌کنی؛ زمانی که چوپانی می‌کردی و اکنون که به خود نگاه می‌کنی آیا به رؤیاهای خود دست پیدا کرده‌ای یا همچنان رؤیاهایی داری؟
بیرانوند در پاسخ به این سؤال گفت: من همواره گفته‌ام و دوباره تکرار می‌کنم که شرایط من بسیار سخت بود. باید بگویم که رؤیاهای من تمامی ندارد. تا آنجایی که توان داشته باشم به پیشرفت خود ادامه می‌دهم تا جوانان ایرانی و افرادی که فوتبال را دوست دارند خوشحال کنم.
مجری شبکه الکاس از بیرانوند درباره مهار ضربه پنالتی رونالدو سؤال پرسید و او گفت: جام جهانی معتبرترین رقابت جهانی در فوتبال است. ما قبل از اینکه پا به این رقابت بگذاریم یک رکورد خاص را از خود به جا گذاشتیم که فکر کنم تو گینس هم ثبت شد و آن اینکه ۱۲ بازی گل نخوردیم. من برای رسیدن به جام جهانی تلاش زیادی کردم. با پرسپولیس به فینال آسیا راه پیدا کردم و دو بار جزء گزینه‌های بهترین بازیکن آسیا بودم. می‌دانم که شما مسی را دوست دارید اما رونالدو هم همطراز با مسی است. من تلاش زیادی کردم تا به تیم ملی کمک کنم. تنها چیزی که به آن فکر می‌کردم خوشحال کردن مردم بود. من در آن لحظه توانستم مردم را خوشحال کنم. ۹۹ درصد مردم جهان که شناختی از من نداشتند، می‌گفتند این پنالتی گل است اما من آن را مهار کردم. پنالتی‌های اخیر رونالدو را دیدم و توانستم آن را مهارکنم.
بیرانوند درباره میزبانی قطر برای جام جهانی 2022 گفت: قبل از هر چیز به قطر تبریک می‌گویم که به عنوان نماینده آسیا میزبان این رقابت بزرگ است. امیدوارم که اتفاقات خوبی در این رقابت رخ دهد. من در این چند سالی که در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته‌ام همواره برابر تیم‌های قطری بازی کرده‌ایم. امکانات قطر بسیار خوب است و من اطمینان دارم که میزبان خوبی خواهند بود. خیال ما راحت است که قطر میزبان خوبی خواهد بود و این میزبانی برای سال‌ها در ذهن مردم باقی خواهد ماند.
سنگربان تیم ملی فوتبال ایران درباره شانس صعود تیمش به جام جهانی باتوجه به نتایج ضعیف در بازی‌های رفت گفت:بله واقعاً حق با شما است، وضعیت ما در جدول رده‌بندی خوب نیست. متأسفانه درحالی‌که ما می توانستیم میزبان شویم بحرین را به عنوان میزبان انتخاب کردند. AFC میزبانی هیچ بازی را به ایران نداد. ان‌شاءالله به عنوان یکی از تیم‌های این گروه به دور بعد راه پیدا می‌کنیم. به مردم ایران قول می‌دهیم که نهایت تلاش خود را به کار گیریم. حریفان بازی‌های دوستانه خوبی داشته‌اند. ما هم تیم بسیار خوبی داریم. بازیکنان شایسته‌ای در تیم ایران حضور دارند که در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. تیم ما آماده است و مردم هم به این تیم امیدوار هستند.
او درباره رویارویی خاص  با عراق و دوست قدیمی‌اش بشار رسن هم گفت: بشار یکی از دوستان صمیمی من است که سه سال در پرسپولیس با او همبازی بودم. همچنان‌که شما هم گفتید همواره برابر عراق با مشکل مواجه شده‌ایم و کار سختی برابر این تیم خواهیم داشت. متأسفانه در بازی اخیر برابر عراق شکست خوردم. خب طبیعتاً مردم عراق هم مثل مردم ایران دوست دارند که پیروز این بازی شوند.تیمی که بتواند از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کند پیروز این بازی می‌شود. امیدوارم که ما بتوانیم پیروز از میدان خارج شویم. به هواداران قول می‌دهم که تیم ایران به جام جهانی صعود خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی