[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

مردم مراقب جریان‌سازی‌های دروغ باشند، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر لزوم حضوری آگاهانه و با بصیرت در عرصه انتخابات، به مردم هشدار داد که در آستانه رویداد بزرگ انتخابات، مراقب آنچه او، جریان‌سازی‌های دروغ و خلاف واقع می‌نامید، باشند.
ابراهیم عزیزی در جمع فعالان سیاسی شهرستان زرقان، با اشاره به نقش انتخابات طی بیش از 4 دهه عمر بابرکت نظام اسلامی، با بیان این مطلب که کشور ما امروز با وجود توفیقات بزرگ در بخش‌های مختلف، در حوزه‌هایی نظیر اقتصاد، صنعت و رفاه عمومی، دچار ضعف‌هایی است، ابراز عقیده کرد: مشکلاتی که معلول برخی پدیده‌ها مانند اهمیت ندادن به انتخابات و حضور ناآگاهانه در این عرصه به شمار می‌رود.
او با بیان اینکه ضعف مدیریت‌های امروز ناشی از انتخاب‌های اشتباه است، افزود: برخی مدیران تنها به گزارش دادن اکتفا می‌کنند؛ در حالی که باید صادقانه از کارهایی که نتوانستند انجام دهند، با مردم سخن بگویند؛ چراکه آنها تافته جدا بافته از ملت نیستند.
عزیزی با بیان اینکه در حوزه‌هایی که با سفره مردم سر و کار دارد، خوب عمل نشده و این موضوع زمینه نارضایتی را فراهم کرده است، افزود: گرفتاری‌های امروز دو علت اساسی دارد که قوانین ناکارآمد در ساختارهای مختلف یکی از آنهاست. او ادامه داد: بی‌تجربه بودن کسانی که قوانین را تصویب کرده‌اند، به اضافه لابی‌گری‌هایی که منافع برخی را به دنبال داشته و تراکم قوانین در طول این سال‌ها، مشکل بزرگی محسوب می‌شود؛ بر این اساس مدیرانی که نمی‌خواهند کار انجام دهند، با استناد به همان قوانین، از کار سر باز زده و از مسئولیت شانه خالی می‌کنند. نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس، مشکل دوم را مدیرانی صرفاً سیاسی و رانتی دانست و گفت: این مدیران کمتر برای خدمت تلاش می‌کنند و تنها به دنبال مسائل قومی و قبیله‌ای یا سیاسی خود هستند. او با اشاره به ضعف دولت در مدیریت ارز 4200 تومانی، گفت: متأسفانه برخی مدیران، صلابت مورد انتظار مردم را ندارند و عامل ایجاد مشکلاتی می‌شوند؛ اگرچه نباید اَجر مدیران مردمی، مؤمن و تلاشگر را ضایع کرد. عزیزی همچنین گفت: اگر امروز در صنایع نظامی مشکلی نداریم، به دلیل رویکرد جهادی و انقلابی و برخاسته از نگاه بلندی بوده است که در برخی مدیران شاهد بودیم. عزیزی نسبت به جریان‌سازی‌های دروغ در آستانه انتخابات نیز هشدار داد و گفت: مردم نباید تحت تأثیر شایعه پراکنی‌های ایام انتخابات قرار گیرند. برخی با انتشار مطالب دروغ، کلاه بر سر مردم گذاشته و آرای آنان را به نفع خود تمام می‌کنند. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: وقتی انتخابات ما چلوکبابی می‌شود، راحت در چاله کارتل‌های قدرت گرفتار خواهیم شد؛ لذا بصیرت نیاز امروز ماست؛ اگر می‌خواهیم آینده از آن ما باشد. رئیس مجمع نمایندگان فارس تأکید کرد: اگر به واسطه یک انتخاب خوب، یک دولت انقلابی و کارآمد در کنار مجلس باشد، اتفاقات مبارکی خواهد افتاد.
عزیزی خاطرنشان کرد: با احترام به همه جریانات سیاسی، از مردم انتظار می‌رود انتخابات را جدی گرفته و خویشاوندسالاری و قوم‌سالاری را کنار گذاشته تا بدانیم برای پیشرفت کشور چه باید کرد؛ امید است روز 28 خرداد روز ناامیدی دشمنان ملت ایران باشد و شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و اخلاقی باشیم و در این راستا نقش نخبگان بسیار مهم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی