[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

جزئیات جلسه دیروز کمیسیون مشترک برجام، روزنامه شیراز نوین

سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای جزئیات برگزاری جلسه دیروز کمیسیون مشترک برجام را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: جلسه کمیسیون مشترک برجام دیروز چهارشنبه ۲ ژوئن در وین از سر گرفته شد. 
 در ادامه این بیانیه آمده است: کمیسیون مشترک به نیابت از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توسط انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد. نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران در این نشست شرکت کردند. این بیانیه می‌افزاید: حاضران به بحث‌هایشان درباره بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و چگونگی اطمینان حاصل کردن از اجرای کامل و مؤثر برجام ادامه خواهند داد. مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است. آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می‌کنند. اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران- واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می‌شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران می‌باشد. این تحریم‌ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا 
بازگردانی شدند. 
ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تاکنون بیان کرده آماده لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی