[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

افزایش واردات برق برای تأمین نیاز کشور، روزنامه شیراز نوین

 سخنگوی صنعت برق از آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق به ایران از ترکمنستان خبر داد و گفت: این میزان می‌تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان را تأمین کند.
به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گوی مجازی با خبرنگاران اظهار کرد: با اتصال خط انتقال برق ترکمنستان به سرخس، امکان واردات برق به میزان ۱۴۰ مگاوات از این کشور به ایران فراهم شد. 
وی با بیان اینکه صنعت برق همه توان و ظرفیت‌های خود را برای تأمین برق موردنیاز داخل به کار گرفته است، خاطرنشان کرد: در کنار به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی از نقشی بسیار تأثیرگذار در این میان برخوردار هستند. 
سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح‌های تشویق محور صنعت برق گفت: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با به‌کاربستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری نمایند.
رجبی مشهدی تصریح کرد: قرار دادن کولرهای آبی روی دور کند، تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا ۱۸) مهم‌ترین راهکارها برای پایدار ماندن شبکه برق کشور است.
سخنگوی صنعت برق همچنین از شناسایی ۲۲۶ مرکز غیرمجاز رمز ارز در طول یک هفته گذشته خبر داد. 
رجبی مشهدی اظهار کرد: این تعداد مراکز استخراج غیرمجاز با تلاش‌های صورت گرفته توسط همکاران صنعت برق در شرکت‌های توزیع برق و همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی شناسایی شدند. 
وی خاطرنشان کرد: برق مصرفی این تعداد مرکز شناسایی شده معادل برق موردنیاز ۶۰هزار واحد مسکونی است. 
رجبی مشهدی توضیح داد: به عبارت دیگر به عبارت دیگر با قطع برق این ۲۲۶ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، ۶۰هزار واحد مسکونی از بی برقی نجات 
پیدا کردند. 
سخنگوی صنعت برق با اشاره به امکان در نظر گرفته شده برای عموم مردم در این زمینه نیز گفت: از هموطنان خواهشمندیم که به منظور تداوم پایدار جریان برق و جلوگیری از قطع برق، در صورت مشاهده مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند، مراتب را از طریق پایگاه اینترنتی سمات به آدرس
https://www.tavanir.org.ir/samaat/pages/cryptocurrency.php به اطلاع صنعت برق برسانند و از پاداش معرفی و همکاری نیز بهره مند شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی