[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

دولت الکترونیک کارشکنی می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

جلسه کمیسیون سرمایه گذاری، بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی فارس با بررسی و آسیب شناسی شاخص‌های اقتصاد کلان در استان در سال 1400 با حضور اعضای آن برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، میربقایی نایب رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، بازار پول و سرمایه در این جلسه که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: بخش اقتصاد کشور همواره دچار بی ثباتی است و همین موضوع موجب شده فعالان اقتصادی با مشکلات زیادی برای برنامه ریزی و استراتژی مواجه باشند.
وی با طرح گزارش‌های جهانی و مراکز تخصصی اقتصادی داخلی در خصوص وضعیت اقتصاد کشور افزود: امسال دو موضوع مهم و تأثیرگذار انتخابات ریاست جمهوری و مذاکرات را پیش رو داریم که نتایج هر یک از این موضوع‌ها می‌تواند در برنامه ریزی‌ها و روند فعالیت بخش اقتصاد و تجارت ما مؤثر باشد.
میربقایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: موضوع مهم دیگر در حوزه اقتصاد تعدد سامانه‌های دولتی است که این موضوع یکی از مشکلات مهم بخش خصوصی و کارشکنی بر سر راه فعالیت اقتصادی است و این در حالی است که دولت الکترونیک نه تنها روندها را بهبود نبخشیده، بلکه کارشکنی‌هایی نیز ایجاد کرده است.
وی با تأکید بر اینکه اقتصاد یک بخش زیرساختی و مهم است، اضافه کرد: رویکرد فعالیت‌ها در سال جاری باید مبتنی بر تسهیل فعالیت‌های اقتصادی در کشور باشد که در این زمینه نظر بخش خصوصی به دلیل ارتباط مستقیم و ملموس با فرایندهای حوزه اقتصاد باید در تصمیم گیری‌های اقتصادی مورد توجه متولیان قرار گیرد.
میربقایی با بیان اینکه عدم ثبات رویه‌ها و دستورالعمل‌ها آسیب بزرگی به بخش خصوصی وارد می‌کند، ادامه داد: نادیده گرفتن ارکان بخش خصوصی از جمله بنگاه‌ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط موجب تصمیم‌های غیرکارشناسی و اثرات منفی تصمیم‌ها در اقتصاد کشور شده است.
در ادامه این جلسه سیدرضا ساداتی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز گفت: هر سازمان یا دستگاه دولتی سامانه ای را ایجاد کرده که این روند تعدد سامانه‌های دولتی هم بخش خصوصی و هم بخش دولتی را با مشکل و گرفتاری‌هایی مواجه کرده است.
وی عنوان داشت: ضروری است هرچه زودتر در این خصوص در کشور چاره اندیشی شده و سامانه‌های دولتی برای جلوگیری از تشدید بوروکراسی یکپارچه شوند.
ساداتی اظهار داشت: موضوع مهم بازگشت ارز حاصل از صادرات تا حدود زیادی فرصت‌های بخش خصوصی در تجارت خارجی را با مشکل مواجه کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی