[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

انتخابات نماد مردم‌سالاری دینی است، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز گفت: انتخابات از بزرگ ترین دستاوردهای بشری در حوزه اجتماعی است و نباید اجازه داد که نهاد انتخابات تضعیف شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمدرضا امیری در جمع رؤسا و مسئولان مراکز ۱۳گانه انتخابات این شهرستان تصریح کرد: اساساً برگزاری انتخابات به عنوان نماد بارز مردم سالاری دینی، از افتخارات جمهوری اسلامی است. نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز اظهار داشت: اولویت و دغدغه اصلی ما در جایگاه مجریان انتخابات، کیفیت برگزاری انتخابات است تا بتوانیم انتخاباتی خوب و قانونمند برگزار کنیم. فرماندار شهرستان شیراز خاطرنشان‌ کرد: در انتخابات پیش رو علاوه بر توجه به مؤلفه‌های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت، مؤلفه سلامت و ایمنی فردی رأی دهندگان، داوطلبان و مجریان هم بسیار حائز اهمیت است.
امیری با برشمردن برخی از ویژگی‌های خاص این دوره از رقابت‌ها تأکید کرد: اولین ویژگی این دوره از انتخابات، موضوع میزان مشارکت مردمی است که به عوامل متعددی مرتبط است و البته تکلیف همه ماست که برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنیم؛ چراکه مشارکت گسترده مردم، پشتوانه تصمیم‌گیری در عرصه‌های داخلی و حضور مقتدرانه در عرصه‌های بین‌المللی خواهد بود.
رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز ویژگی دوم را برگزاری انتخابات در شرایط بیماری کرونا برشمرد که بر نوع برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات، تأثیرات جدی داشته است و از جمله موجب افزایش قریب ۲۵ درصدی تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان شیراز شده است.
فرماندار شهرستان شیراز، افزایش ۲۵ درصدی شعب اخذ رأی از ۶۸۳ شعبه در دور قبل به ۸۳۲ شعبه در این دوره از انتخابات را راهکاری برای کاهش زمان معطلی رأی دهندگان در شعب اخذ رأی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برشمرد و خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده و در راستای پایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، در هر شعبه اخذ رأی، یکی از اعضای شعبه مسئولیت کنترل موازین بهداشتی را بر عهده 
خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی