[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

مأموریت خانه‌سازی ، روزنامه شیراز نوین

با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور، عملیات اجرایی ساخت 886 واحد مسکونی ویژه خانوارهای نیازمند و اقشار آسیب پذیر در استان فارس آغاز شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، حجت الاسلام حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور، دیروز چهارشنبه در این آیین که به صورت نمادین با آغاز عملیات اجرایی 42 واحد مسکونی ویژه خانوارهای دارای دو عضو معلول در شیراز انجام گرفت، بر لزوم استفاده از ظرفیت خیران برای تأمین مسکن نیازمندان و مددجویان تأکید کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور با برشمردن مأموریت‌های بنیاد مسکن با مشارکت خیران و حساب 100 امام راحل اظهار داشت: تأمین مسکن نیازمندان و مددجویان از مأموریت‌های اصلی بنیاد مسکن است. بنیاد مسکن ساخت 100هزار واحد مسکونی را با اعطای تسهیلات کم بهره 50میلیون تومانی و کمک رایگان 30میلیون تومانی در سطح کشور کلید زده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: احداث مسکن محرومان یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که این بنیاد با تمام توان سعی در اجرای این مطالبه دارد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات بسیار خوبی در سایه همدلی و همراهی با مجموعه مدیران استانی به وجود آمده و حمایت‌های خوبی هم از سوی مسئولان و دولت انجام شده که مطلوب ارزیابی می‌شود.
وی با اشاره اینکه نتیجه این همدلی ارائه خدمات بسیار زیاد و برجسته در همه استان‌های کشور و استان فارس بوده است، گفت: خوشبختانه هم اکنون کار ساخت 886 واحد مسکن محرومان شهری در استان فارس آغاز شده که به زودی به پیشرفت بسیار خوبی خواهد رسید و امیدواریم طی سه سال آینده این طرح‌ها به بهره برداری برسد.
این مسئول افزود: در زمینه احداث مسکن روستایی هم پیشرفت قابل قبولی در همه استان‌ها حاصل شده و این امیدواری وجود دارد که در آینده ای نزدیک مقدار تعهدشده بنیاد مسکن به بهره برداری برسد. استان فارس در این حوزه ساخت 3500 واحد مسکونی برای نیازمندان را کلید زده است.
روحانی نژاد اضافه کرد: در طرح اقدام ملی مسکن هم احداث یک‌هزار و ۳۰۰ واحد با قدرت آغاز شده است و این بنیاد با توجه به اعطای تسهیلات به متقاضیان، آمادگی همکاری در حد بالاتر را دارد.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری ۲ مطالبه جدی از نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دارند که این ۲ مطالبه شامل احداث مسکن محرومان و برطرف شدن مشکلات مردم پس از بلایای طبیعی است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این نهاد احداث مسکن بادوام را در سیاست‌های اصلی خود قرار داده و تاکنون بیش از ۲میلیون واحد مسکن روستایی را سامان بخشیده است.
وی با بیان اینکه این نهاد موظف است که برای محرومان سرپناه ایجاد کند، افزود: خوشبختانه تاکنون فعالیت‌های خوبی در این راستا داشته و توانسته در اکثر روستاهای بالای ۲۰ خانوار نقاط مختلف کشور اقداماتی انجام دهد.
وی اظهار داشت: علاوه بر عمران روستایی، مشارکت در بخش‌های مختلف همچون ایجاد جداره‌ها و موانع در حوادث و بلایای طبیعی و  ساختن پل‌ها جزو برنامه‌های این بنیاد قرار دارد و همچنین بازسازی مناطق حادثه دیده در روستا و شهر را بر عهده گرفته است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه از همه ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از خیران مسکن ساز بهره گیری می‌شود، اظهار داشت: نهادهای حمایتی تأمین هزینه ساخت 5 واحد مسکونی از 886 واحد ویژه نیازمندان را پذیرفته اند که این واحد‌ها به صورت رایگان به اقشار آسیب پذیر واگذار می‌شود.
عطاءالله زمانی از کمک بلاعوض 140میلیون تومانی به خانوارهای نیازمند در این طرح خبر داد و گفت: زمین این واحد‌های مسکونی توسط دولت تأمین شده و از محل حساب 100 امام راحل کمک‌های رایگان به خانوارهای نیازمند و مددجویان 
داده می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: سطح اشغال واحد‌های این طرح حدود 27 درصد است و طی سه سال آینده به بهره برداری می‌رسد. متراژ مفید هر واحد 75 مترمربع است؛ علاوه بر این ساخت 72 واحد مسکونی در شهر صدرا شیراز هم کلید خورده است که به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر واگذار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی