[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

گره گرانی در شبکه توزیع، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در حال حاضر برخی با عرضه کم کالا به بازار زمینه افزایش قیمت‌ها را فراهم می‌کنند، دولت باید با این افراد که موجب نابسامانی بازار و از بین رفتن تعادل عرضه و تعادل می‌شوند، برخورد کند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی، گفت: در جریان بررسی بودجه سال 1400، با وجود اینکه نمایندگان با تخصیص ارز دولتی به دلیل تجربه سال‌های گذشته مبنی بر سوءاستفاده افراد خاص از این ارز، مخالف بودند، به دلیل اصرار دولت با پیش بینی 8میلیارد دلار ارز 4200تومانی برای تأمین کالای اساسی موافقت کردند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال گذشته افزایش قیمت کالاهای اساسی بیش از تورم بود، افزود: با وجود اینکه رئیس جمهور در ابتدای سال مطرح کرد که در سال 1400 افزایش قیمتی نخواهیم داشت و ارز 4200تومانی برای تأمین کالای اساسی تخصیص داده شد، شاهد گرانی روزانه مایحتاج مردم هستیم. دولت باید با مدیریت و برنامه‌ریزی درست از گرانی بیش از پیش مایحتاج مردم جلوگیری کند.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت سیمان در ابتدای سال موجب گلایه‌مندی مردم شد، اضافه کرد: گرانی روغن، شکر و... قابل توجیه و پذیرش نیست و دولت باید با به کار گیری تاکتیک‌های مناسب تولید، عرضه و توزیع،کالاها را سامان دهی کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در حال حاضر برخی با عرضه کم کالا به بازار زمینه موافقت با افزایش قیمت‌ها را فراهم می‌کنند؛ دولت باید با این افراد که موجب نابسامانی بازار و از بین رفتن تعادل عرضه و تعادل می‌شوند، برخورد کند.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت می‌تواند با ظرفیت‌های موجود از آسیب به تولیدکنندگان جلوگیری کند، تصریح کرد: در صورت تداوم گرانی کالاهای اساسی، کمیسیون صنایع و معادن به موضوع ورود کرده و با متخلفان برخورد می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی