[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

افزایش شمار تلفات در جبهه کرونا ، روزنامه شیراز نوین


دکتر همتی: مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا 
در فارس به ۴۶۲۵ نفر رسید
معاون بهداشت دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز یکشنبه شانزدهم خرداد ۱۴۰۰، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۱۸هزار و ۶۷۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۴هزار و ۶۲۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۵هزار و ۸۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۰هزار و ۵۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۶۲۵ نفر اعلام کرد. معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۶هزار و ۷۵۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او با این توصیه که مردم در روزهای تعطیل بیشتر از خود و اطرافیان مراقبت کرده و از حضور در دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند، بر رعایت جدی تر اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و ضدعفونی و شست و شوی مرتب دست‌ها نیز تأکید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی