[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

بیسکوییت وانیلی خونگی بدون فر، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 6 نفر
تخم‌مرغ:1 عدد 
آرد سفید: دو و نیم پیمانه
روغن جامد:150 گرم 
پودرقند: سه‌چهارم پیمانه 
وانیل: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

بیسکوییت یکی از پر طرفدارترین خوراکی خوشمزه همه سنین هست، که می‌شود به تنهایی برای میان وعده میل کرد. بیسکوییت را اگر بتوانیم در منزل درست کنیم ارزش غذایی آن دو چندان می‌شود، چرا که اکثر ما هنگام آشپزی سعی می‌کنیم از مواد غذایی مرغوب و با کیفیت استفاده کنیم.
بیسکوییت وانیلی هم یکی از انواع بیسکوییت‌ها می‌باشد که در دستور پخت آن سعی کردیم با ساده‌ترین مواد آن را درست کنیم. چیزی که اکثر بیسکوییت‌های خانگی را از هم متمایز می‌کند نوع و مدل قالب یا کاتر استفاده شده، برای شکل دادن به خمیر آماده شده هست که مخصوصاً بچه‌ها خیلی به مدل بیسکوییت دقت می‌کنند و سعی کنید از قالبی استفاده کنید که برای آن‌ها جذاب و دوست داشتنی باشد.

 طرز تهیه
  مرحله اول:
ابتدا تخم‌مرغ را در داخل ظرف مناسبی شکسته و با همزن برقی دور کند یک دقیقه هم می‌زنیم تا سفیده و زرده آن با هم ترکیب شده و از حالت سفتی خارج شود، بعد آن را آماده کنار می‌گذاریم.
  مرحله دوم:
حال در داخل ظرف مناسب دیگری، روغن جامد و پودر قند را می‌ریزیم و با همزن برقی دو الی سه دقیقه با دور متوسط هم می‌زنیم، تا پودر قند کاملاً حل شده و مایه کرم رنگ حاصل شود. بعد تخم‌مرغ زده شده را به همراه وانیل اضافه نموده و مجدداً یک دقیقه هم می‌زنیم، تا مواد با هم حسابی ترکیب شده و مایه یک دستی حاصل گردد.
  مرحله سوم:
 آرد سفید را بعد از این که دو بار الک کردیم،گلوله‌های موجود در آرد را فشار داده تا پودر شده و از الک رد شوند و هم چنین آرد سفید خالص شود. طی سه مرحله آرد سفید را کم کم اضافه کرده، و با لیسک مواد را خوب زیر و رو کرده و هم می‌زنیم، تا در پایان خمیر لطیف و یک دستی حاصل شود.
  مرحله چهارم:
اگر احساس کردید که خمیر یک دست و فرم لازم را نگرفته، دستان خود را تمیز بشوئید سپس در حد یک الی دو دقیقه خمیر را با نوک انگشتان ورز دهید. خمیر به‌دست آمده را به داخل پلاستیک فریزر تمیزی قرار می‌دهیم و می‌گذاریم در یخچال حدوداً یک ساعت استراحت کند.
  مرحله پنجم:
بعد از زمان مقرر خمیر را از یخچال بیرون آورده و آن را روی سطح تمیزی گذاشته و با کمک وردنه آن را باز می‌کنیم. ضخامت خمیر باز شده بین پنج میلی‌متر تا یک سانتی‌متر باشد، بهتر است زیرا هنگام پخت از قسمت پایین زود طلایی و مغز پخت می‌شود. حال با استفاده از کاتر یا قالب دلخواه به خمیر شکل می‌دهیم.
  مرحله ششم:
 در این مرحله داخل تابه رژیمی‌کاغذ روغنی پهن می‌کنیم و خمیرهای شکل داده را مرتب و با فاصله‌های متناسب روی کاغذ روغنی می‌چینیم. حرارت اجاق گاز را روشن کرده و شعله آن را روی متوسط پایین یا ملایم تنظیم می‌کنیم، سپس شعله پخش‌کن را روی حرارت قرار داده و در آخر تابه رژیمی ‌را روی شعله پخش‌کن می‌گذاریم.
برای پختن کامل بیسکوییت‌ها 10 الی 15 دقیقه زمان کافی است، بعد از 10 دقیقه یکی از بیسکوییت‌ها را برداشته اگر زیرش طلایی شده بود، تست کنید اگر پخته و ترد شده بود حرارت را خاموش کنید. کمی ‌صبر کنید تا از حرارت بیسکوییت‌های وانیلی خانگی کاسته شود، بعد در داخل ظرف سرو بچینید. امیدوارم مطالب برای شما دوستان گرامی ‌مفید بوده باشد و این بیسکوییت وانیلی خانگی را که بدون فر هم تهیه می‌شود، در منزل درست کنید و از خوردن آن در کنار خانواده محترم لحظات شادی را سپری کنید. نوش جان ...

 نکته
 هنگامی‌که دارید به خمیر با استفاده از قالب یا کاتر شکل می‌دهید، از گوشه و کنار خمیرهایی اضافه و خارج از قالب می‌ماند که باید دوباره خمیرها را جمع کنید و با وردنه مجدداً باز کنید تا دوباره به آن شکل دهید،(تا اسراف نشود).

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی