[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

ترخیص خودروهای رسوبی از پارکینگ‌های سراسر کشور، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس راهور ناجا از اجرای طرح ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ‌های سراسر کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار سید کمال هادیان‌فر صبح دیروز با حضور در جمع خبرنگاران از اجرای طرحی جدید برای ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی در پارکینگ‌های پلیس خبر داد و گفت: از فردا به مدت دو ماه و به مناسب یوم الله خرداد طرح ویژه ترخیص خودروهای توقیفی آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح شامل ۲۲۶هزار خودروی توقیفی در پارکینگ‌های سراسر کشور می‌شود، گفت: طبق پیش‌بینی ما دست کم نیمی از این خودروها با اجرای این طرح از پارکینگ ترخیص خواهند شد. 
هادیانفر با بیان اینکه این طرح شامل خودروهایی که با دستور قضایی توقیف شده‌اند، نمی‌شود، گفت: حدود ۶۰ درصد این خودروها به دلیل ارتکاب تخلفات راهنمایی و رانندگی توقیف شده‌اند که امکان ترخیص آنها وجود دارد. حدود ۴۰ درصد نیز مربوط به حوزه انتظامی است که دستور قضایی برای توقیفشان وجود دارد که این خودروها برای ترخیص نیاز به دستور قضایی دارند. وی متوسط زمان توقیف خودروهای توفیقی در پارکینگ‌ها را دو و نیم سال عنوان کرد و گفت: این طرح در ۱۲۱۳ پارکینگ در سراسر کشور اجرا خواهد شد و درخواست ما از شهروندان این است که حضور خود برای ترخیص را مدیریت کنند تا حضورشان به روزهای پایانی موکول نشود. رئیس پلیس راهور ناجا درباره شرایط بهره‌مندی از این طرح گفت: این طرح مربوط به خودروهای رسوبی است و بنابراین خودروهای توقیفی سال ۹۹ به قبل مشمول این ترخیص هستند و می‌توانند ترخیص شوند. خودروهای فرسوده و همچنین خودروهایی که هیچ‌گونه سابقه ای در سامانه شماره گذاری پلیس ندارند، از این خدمات مستثنا هستند. هادیانفر افزود: به عبارت دیگر خودروهایی که سن فرسودگی آنها زیر ۲۰ سال در خودروهای شخصی و زیر ۱۵ سال در خودروهای عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شوند.
وی  با تأکید بر اینکه متقاضیان باید به دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ در سراسر کشور مراجعه کنند، گفت: ما هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری برای خودروهای ترخیصی نگذاشته ایم و همچنین نیاز به معاینه فنی وجود ندارد و مالکان یا متصرفان بعد از ترخیص می‌بایست دنبال این کارها باشند.
رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی که سال گذشته به اجرا درآمد نیز گفت: برای ترخیص موتورسیکلت‌ها هم هنوز طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از ۲۸۰هزار دستگاه موتورسیکلت به مالکان تحویل داده شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی