[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

شمار شعبه‌های اخذ رأی ۲۲ درصد افزایش یافت، روزنامه شیراز نوین

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز اعلام کرد:‌ شمار شعبه‌های رأی گیری در این شهرستان نسبت به انتخابات دوره قبل با ۲۲ درصد افزایش به ۸۳۲ شعبه رسیده است. گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا به نقل از محمدرضا امیری، بیانگر این است که وی در نشست هماهنگی اعضای هیئت اجرایی، هیئت نظارت و رؤسای مراکز انتخابات این شهرستان ادامه داد: با توجه به تأکید رئیس جمهوری مبنی بر عدم تراکم جمعیت در شعب اخذ رأی به دلیل محدودیت‌های کرونایی، برای هر شعبه تا هفت نفر عضو اجرایی در نظر گرفته شده و در سامانه اختصاصی ثبت و مشخص شده اند. فرماندار شهرستان شیراز گفت:‌ در تمام شعبه‌های رأی گیری یک نفر نماینده فرماندار حضور دارد که از هم اکنون فرایند تقسیم کار و مسئولیت‌ها باید مشخص شود و اعضا وظایف خود را بدانند تا مأموریت و رسالتی که در برگزاری انتخابات و صحت آن بر عهده آنان است، محقق شود.
امیری بیان کرد: آخرین لیست نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و لیست ۸۳۲ شعبه رأی گیری شهرستان شیراز، از ۱۷ تا ۱۹ خردادماه به صورت عمومی منتشر خواهد شد. وی با اشاره به اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از هفتم خردادماه شروع شده و به مدت ۲۰ روز تا ۲۷ خرداد ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: از بیستم خردادماه تبلیغات انتخابات شوراهای شهر نیز آغاز خواهد شد که به غیر از ساز و کار قضایی، کمیته نظارت بر تبلیغات انتخاباتی، متشکل از نمایندگان شهرداری و نیروی انتظامی بازوی اجرایی فرمانداری شیراز خواهند بود. رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه ۶۶۱ صندوق تمام الکترونیک در شهر شیراز آرای انتخابات شورای شهر را دریافت و ثبت می‌کنند، بیان کرد: با پایان زمان رأی گیری و ارسال الکترونیک صورت جلسات و بارگذاری آن در سامانه، نتیجه انتخابات شورای شهر محرز و مشخص می‌شود. امیری با تأکید بر اینکه تلاش کارگزاران برای عزت و سربلندی ایران اسلامی تکلیفی قانونی و ملی است، گفت: ما مجری و مکلف به برگزاری انتخابات هستیم؛ از این رو مصمم خواهیم بود تا انتخاباتی در شأن مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار کنیم که توسعه کشور و اقتدار ملی را موجب می‌شود.
 وی اضافه کرد: مسئولان مراکز انتخابات، رصد مسائل شعب و حل آن را به طور جدی دنبال کنند تا فرایند رأی گیری در روز مقرر رأس ساعت مقرر آغاز شود و تمام شعب بر خط باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی