[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

شهروندان برای عبور از پیک مصرف مشارکت کنند در کشور حدود ۲هزار مگاوات صرف استخراج رمز ارزها می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خواهان افزایش مشارکت شهروندان برای عبور موفق از پیک مصرف انرژی برق به منظور پایداری شبکه و حذف خاموشی‌های احتمالی ناشی از کمبود تولید شد.
احمدرضا خسروی اظهار داشت: ۷۰ درصد از شهروندان استان فارسی در زمره خوش مصرف‌ها، ۲۰ درصد کم مصرف و تنها ۱۰ درصد از مشترکان پرمصرف هستند که امیدواریم این گروه نیز با رعایت راهکارهای مصرف بهینه درگروه خوش مصرف‌ها قرار گیرند. این مقام مسئول تصریح کرد: در سال جاری شاهد شروع گرمای بی سابقه از فصل بهار بودیم که افزایش بهره برداری کشاورزان از پمپ‌های آب و کاهش ذخایر آب پشت سدها که از آنها به عنوان منابع تولید برق استفاده می‌شود را به دنبال داشته است.
وی خاطرنشان کرد: تمامی این موارد ضرورت همراهی و مشارکت کلیه مشترکان در مدیریت مصرف برق در تابستان پیش رو را دوچندان می‌کند. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به اعمال سخت‌گیری‌های ویژه جهت مدیریت مصرف برق در اداره‌های استان اشاره کرد و افزود: اداره‌ها الگوهای اجتماعی محسوب می‌شوند و توانسته ایم با بهره گیری از ابزارهای هوشمند میزان مصرف انرژی را در آنها به طور مستمر رصد کنیم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآور شد: همچنین در زمینه مدیریت مصارف کشاورزی و صنعتی برای آنها تسهیلات و پاداش‌های متنوعی در نظر گرفته شده تا با کمک مشترکان این بخش‌ها بتوانیم از فصل گرم سال با موفقیت عبور نماییم.
 خسروی با بیان اینکه ساعات اوج مصرف از ۱۲ تا ۱۸ می‌باشد، از کلیه مشترکان درخواست کرد تا در این زمان از شبانه روز از وسایل پرمصرف استفاده نکنند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با ارائه راهکارهایی برای مدیریت مصرف برق افزود: تنظیم دمای کولرهای گازی روی حداقل ۲5 درجه سانتیگراد، بهره گیری از روشنایی طبیعی روز، نصب لامپ‌های کم مصرف ال ای دی، پرهیز از باز کردن بی مورد درِ یخچال و حفظ فاصله ۱۰ سانتی متری آن از دیوار، استفاده از دور کند کولرهای آبی و... می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش مصرف برق داشته باشد.
خسروی در خاتمه سخنان خود به پدیده رمز ارزها نیز اشاره کرد و گفت: در کشور حدود 2هزار مگاوات صرف استخراج رمز ارزها می‌شود که این دستگاه‌ها سهم قابل توجهی در مصرف انرژی و در نتیجه افزایش خاموشی‌ها دارند. وی از شهروندان تقاضا کرد: در جهت کاستن از احتمال خاموشی‌های گسترده پس از حصول اطمینان از محل فعالیت استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز (ماینر) در مجاورت محل زندگی و کار خود، به آدرس اینترنتی www.tavanir.org.ir/samat  مراجعه و از طریق گزینه ثبت گزارش رمز ارز غیرمجاز، گزارش خود را ثبت نموده و در صورت صحت گزارش از پاداش نقدی تا سقف 20میلیون تومان بهره مند شوند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی