[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

کرونا نفس تازه کرد ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز هشدار داد: موج پنجم مسافر فارس می‌شود 
کرونا نفس تازه کرد 

دکتر همتی: مردم از تردد و سفر به مناطق و استان‌های مجاور با وضعیت قرمز پرهیز کنند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و سی و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه هشدار داد: در راستای پیشگیری از آغاز موج پنجم کرونا، از تردد و سفر به مناطق و استان‌های مجاور با وضعیت قرمز خودداری کنید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: مشارکت عمومی و نقش مردم در پیشگیری از انتشار بیماری کووید 19، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
او با بررسی اقدامات انجام شده از سوی واحد بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه در مناطق جنوبی استان عنوان کرد: در راستای مقابله با انتشار بیماری کووید 19 در فارس، پیگیری موارد جدید مبتلایان در استان به ویژه مناطق جنوبی در اولویت دستور کار مسئولان دانشگاه است. دکتر همتی از مردم خواست تا ضمن رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها؛ از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی و همچنین سفر به مناطق پُرخطر به ویژه استان‌های هم جوار با وضعیت قرمز بپرهیزند. معاون بهداشت دانشگاه ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی چند روز گذشته در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت. دیگر مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارشی از آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان، به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.
سیصد و سی و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح دیروز، هفدهم خرداد، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی