[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

کباب سیب زمینی و بادمجان و کوفته ترکی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 6 نفر
گوشت چرخ کرده: نیم کیلو
فلفل قرمز کاپیا:2 عدد
پیاز:1 عدد
سیر:2 حبه
جعفری خرد شده:1 مشت
نمک، فلفل، زردچوبه: مقدار کافی
پاپریکا:مقدار کافی
بادمجان: 5 عدد 
سیب زمینی:5 عدد 
گوجه فرنگی:6 عدد 
فلفل سبز:5 عدد 
رب گوجه فرنگی:3 قاشق غذاخوری
آب جوش:1 لیوان 
کره:1 قاشق غذاخوری 
آرد:1 قاشق غذاخوری

خوراک کباب سیب زمینی و بادمجان و کوفته غذای خوشمزه ترکی است. این غذا شامل مواد اولیه گوشت چرخ کرده، پیاز، جعفری خرد شده، پاپریکا، سیب زمینی، فلفل سبز، آب جوش، آرد، فلفل قرمز کاپیا، سیر، نمک، فلفل، زردچوبه، بادمجان، گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی و کره است و طرز تهیه راحتی داشته و برای شام و یا ناهار انتخاب خیلی مناسبی است.

 طرز تهیه
  مرحله اول:
ابتدا و برای شروع کار مواد کوفته را درست می‌کنیم و برای این منظور 1 عدد پیاز را شسته و آن را پوست می‌کنیم و پیاز را با رنده ریز رنده می‌کنیم و آب پیاز را کاملاً گرفته و آن را دور می‌ریزیم.
  مرحله دوم:
سپس نیم کیلو گوشت چرخ کرده را به پیاز رنده شده اضافه می‌کنیم و با آن کاملاً قاطی می‌کنیم و مقداری نمک، فلفل، زردچوبه،2 حبه سیر رنده شده،2 عدد فلفل کاپیا قرمز رنده شده، مقداری پاپریکا و 1 مشت جعفری خرد شده را به گوشت و پیاز اضافه می‌کنیم و آن‌ها را خوب با هم مخلوط می‌کنیم و ورز می‌دهیم تا مواد ما کاملاً مزه‌دار شود.
  مرحله سوم 
سپس 5 عدد سیب زمینی را شسته و آن‌ها را پوست می‌کنیم و به صورت حلقه‌ای و ضخامت تقریباً 2 سانتی‌متری آن‌ها را برش می‌دهیم و 5 عدد بادمجان را نیز شسته و آن‌ها را به صورت راه راه پوست کنده و به صورت ورقه‌ای و ضخامت تقریبی 2 سانتی‌متری می‌بریم.
  مرحله چهارم:
یک ظرف قابل قرار دادن در فر و یا یک سینی فر کمی‌گود برداشته و داخل آن را از مواد کوفته تهیه شده در مرحله اول مقداری برداشته و در کف دست آن‌ها را گرد می‌کنیم و سپس به شکل بیضی در می‌آوریم و به صورت یکی درمیان در قسمت بیرونی سینی فر همراه با بادمجان‌های آماده شده و خرد شده می‌چینیم و سپس در ردیف بعدی کوفته‌ها را قرار داده و مابین آن‌ها را سیب زمینی حلقه شده می‌گذاریم و در ردیف بعدی هم به همین ترتیب مابین کوفته‌ها بادمجان می‌گذاریم و تا تمام شدن موادمان این کار را انجام می‌دهیم.   مرحله پنجم:
سپس 5 عدد گوجه فرنگی را شسته و آن‌ها را خرد می‌کنیم و همراه با فلفل سبز خرد شده روی مواد مرحله قبل می‌گذاریم و سپس سراغ آماده کردن سس غذا می‌رویم.
  مرحله ششم:
در ادامه برای تهیه سس غذا داخل یک تابه کره می‌ریزیم و تابه را روی گاز می‌گذاریم و وقتی کره آب شد به آن 3 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی اضافه می‌کنیم و رب را در تابه تفت می‌دهیم تا بوی خامی ‌ندهد و سپس 1 لیوان آب داخل تابه می‌ریزیم و 1 قاشق آرد را نیز به آن اضافه می‌کنیم و منتظر می‌شویم تا مواد ما بجوشد و برای مزه‌دار شدن به آن نمک و فلفل می‌زنیم و سپس زیر گاز را خاموش می‌کنیم و سس تهیه شده را روی مواد مرحله قبل می‌ریزیم و سینی را با فویل می‌پوشانیم و آن را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت 60 دقیقه قرار می‌دهیم تا غذای ما بپزد و سپس 4 دقیقه گریل را می‌زنیم تا روی مواد ما نیز بپزد.
  مرحله هفتم 
سپس وقتی غذا آماده شد آن را از فر در آورده و برای ناهار همراه با برنج مصرف می‌کنیم و یا آن را برای شام با نان می‌خوریم، نوش جان.
امیدوارم از دستور تهیه این غذای ترکی خوشتان آمده باشد و آن را تهیه نمایید.

 نکات کلیدی
 در تهیه این غذا می‌توانید به‌جای گوشت چرخ کرده از سینه مرغ چرخ کرده و یا ترکیب مرغ و گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید.
 در صورت تمایل می‌توانید به مواد گوشتی برای ایجاد پیوستگی بهتر 1 عدد تخم‌مرغ نیز اضافه کنید و سپس کوفته‌ها را درست کنید.
 در صورت تمایل می‌توانید بادمجان‌ها را پوست کنده و خرد کنید و با نمک و فلفل سرخ کرده تا کمی ‌مزه‌دار شود و سپس آن‌ها را در غذا استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی