[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

سجادی: نمایندگان مجلس به المپیک نمی‌روند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: کمیته برگزاری بازی‌ها تأکید کرده است کادر سرپرستی از ۲۲ تیر می‌توانند در دهکده بازی‌ها مستقر شوند.
نصرالله سجادی در نشست خبری با رسانه‌ها در مورد برنامه‌های کاروان برای حضور در المپیک توکیو بیان کرد: طبق اعلام کمیته برگزاری بازی‌ها، به منظور حفظ سلامتی و ایمنی ورزشکاران تأکید شده کاهش تردد در دهکده  ورزشکاران انجام گیرد. ورزشکاران و همراهان ۵ روز زودتر از مسابقه خود نمی‌توانند در دهکده مستقر شوند و اگر شرکت‌کنندگان اختلاف ساعت‌شان با ژاپن زیاد باشد می‌توانند درخواست بدهند که زودتر بیایند و این درخواست بررسی می‌شود. البته این شامل ایران نمی‌شود.
سجادی همچنین گفت: برای رشته‌های انفرادی استثنا دارند و اگر رقابت یک ورزشکار زودتر از سایرین تمام می‌شود باید از قبل درخواست بدهند تا 72 ساعت در دهکده بماند. اگر هر یک از افراد اعم از ورزشکار، مربی، کادر سرپرستی و خبری تستش مثبت باشد باید 15 روز قرنطینه شود. میزبان تلاش دارد برای تأمین سلامت همه حاضرین دقت‌های لازم را انجام دهد.
تیم‌های ما از یک سال قبل به صورت فشرده تمرینات خود را ادامه می‌دهند و در شرایط خیلی دقیق کار می‌کنند و مشکلی تا به امروز برای ورزشکاران و مربیان پیش نیامده است. می‌توانیم این را اعلام کنیم که آمادگی حضور در بازی‌ها را داریم. بازی‌ها اول مرداد برگزار می‌شود که افتتاحیه آن به گستردگی دوره‌های قبل نیست. ورزشکاران فقط مجاز به تردد در دهکده و سالن‌ها هستند. رشته‌هایی که در دهکده اصلی نیستند مثل دوچرخه سواری اجازه تردد در دهکده اصلی بازی‌ها را ندارند.
سجادی در پاسخ به این پرسش که چند نفر مهمان قرار است به المپیک بروند و آیا همه ورزشی هستند یا از نمایندگان مجلس هم حضور خواهند داشت، تأکید کرد:  کمیته برگزاری بازی‌ها تعداد مهمانان را کم کردند و طبق برنامه‌ریزی انجام شده حدود چهار  کارت  داریم که برای هر کارت سه نفر اعزام می‌شوند و چرخشی است و برنامه‌ریزی کردیم از فدراسیون‌ها و هیئت اجرایی و وزارت ورزش افرادی بروند و نماینده مجلس نداریم. ۱۰۰ درصد همه ورزشی هستند. وزیر هم نهم مرداد در المپیک حضور پیدا می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی