[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

شمار کرونایی‌ها از مرز ۲۸۱هزار نفر گذشت، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون را 281هزار و 354 نفر اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 921هزار و 410 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 265 هزار و 210 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 106هزار و 506 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 16هزار و 144 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 281هزار و 354 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و 34 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 149 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی 257هزار و 811 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن 12 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز دوشنبه و دیروز سه شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهارهزار و 642 نفر اعلام کرد. مدیر روابط عمومی دانشگاه خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش داشتن دو انتخابات (ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا)، به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطر افزایش ابتلا، توصیه می‌شود از شرکت در دورهمی‌ها و اجتماعات بپرهیزیم و از طریق صدا و سیما و شبکه‌های اجتماعی معتبر، پیگیر انتخاب نامزدهای دو انتخابات در کشور باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی