[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

۴۰ درصد تا پنج تیرماه، روزنامه شیراز نوین

پرداخت‌کنندگان نقدی عوارض ساختمانی مشمول 40 درصد تخفیف شدند. معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اعلام این خبر اظهار کرد: مطابق مصوبه شورای شهر شیراز مبنی بر اعطای تسهیلات تشویقی به پرداخت کنندگان نقدی عوارض ساختمانی، با ابلاغ شهردار شیراز و به استناد مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز چنانچه مؤدیان عوارض ساختمانی شامل پروانه ساخت و پایان کار نسبت به پرداخت نقدی بدهی خود تا 5 تیرماه سال جاری اقدام کنند، از 40 درصد تسهیلات تشویقی شهرداری شیراز بهره‌مند می‌شوند.
محمد هادی هاشم پور افزود: مؤدیانی که درخواست صدور پروانه ساختمانی یا پایان کار ساختمانی دارند یا تمایل به پرداخت کلیه عوارض ساخت و ساز ملکشان را دارند، چنانچه تا 5 تیرماه نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند، می‌توانند از 40 درصد تسهیلات تشویقی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه این کاهش تنها شامل کسانی می‌شود که بدهی خود را به صورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند، گفت: مهلت بهره مندی از کاهش 40 درصدی محدود و غیر قابل تمدید است و این اقدام تنها در راستای اتخاذ سیاست‌های حمایتی و تشویقی برای رونق ساخت و ساز‌های شهر شیراز و ارائه تسهیلات لازم در این خصوص و وصول درآمدهای شهرداری شیراز در سال 1400 است.
هاشم پور مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و بهای خدمات را عامل افزایش راندمان خدمات شهری دانست و افزود: بی شک این مشارکت می‌تواند شهر را ضمن برخورداری از اقتصادی پویا و پایدار، در مسیر دستیابی به شاخصه‌های توسعه یافتگی و همچنین گسترش زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی یاری نماید.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در پایان افزود: شهروندان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از فرصت پیش‌آمده برای پرداخت نقدی بدهی خود اقدام کنند که امید است در سالی که بر لزوم پشتیبانی و مانع زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری تأکید گردیده است، این تخفیف، محرک خوبی در امر ساخت‌وساز و سرمایه‌گذاری در 
شهر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی