[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: انتخابات ابزار مشارکت سیاسی مردم در حاکمیت است، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز در نشست شورای اداری شهرستان گفت: در شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی که یکی از افتخارات و مبانی انقلاب اسلامی است، تحقق جمهوریت از طریق انتخابات و حق تعیین سرنوشت توسط آحاد جامعه پیش‌بینی شده و در قانون اساسی نیز آمده است که اداره امور کشور به اتکای آرای عمومی و ابزار مشارکت سیاسی مردم در 
حاکمیت است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمدرضا امیری در نشست شورای اداری این شهرستان در جمع مدیران، رؤسا و سرپرستان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و حاکمیتی و اعضای شورای تأمین این شهرستان، ضمن گرامیداشت مناسبت‌های ویژه این ایام یادآور شد: انتخابات یکی از افتخارات جمهوری 
اسلامی است.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با بیان اهمیت و ضرورت مشارکت در انتخابات تصریح کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات، حاصل عوامل و متغیرهای متعددی از جمله فضای سیاسی و اجتماعی کشور، میزان امیدواری مردم به انجام تغییرات، وجود تنوع افراد و جریانات سیاسی و شکل‌گیری رقابتی معنادار بین آنها و به ویژه میزان اعتماد مردم به سلامت برگزاری انتخابات، بستگی دارد؛ ولیکن انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های دولتی و عمومی که از بودجه عمومی دولت بهره می‌برند نیز نقش خود را برای ایجاد شور و نشاط سیاسی و جلب مشارکت عمومی ایفا نمایند. بدیهی است این امر در دستگاه‌هایی که جایگاه و نقش مؤثر در امور اجتماعی دارند، پررنگ تر و خاص تر جلوه می‌کند.
رئیس شورای اداری شهرستان خواهان تنظیم، ارائه و اجرای برنامه‌هایی در این زمینه از سوی دستگاه‌های دولتی برای گروه‌های ارجح و تشکل‌های غیردولتی شد.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز در ادامه به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده به منظور اجرای دو انتخابات پیش رو پرداخت و اظهار داشت: شیراز به عنوان شهرستان مرکزی استان و یکی از ۸ کلان شهر مهم کشور که بخش عظیمی از جمعیت استان را در خود جای داده است، دارای انتخاباتی بسیار پرحجم و پرکار است که در ستاد انتخابات شهرستان شیراز از ماه‌ها قبل تدبیر و برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.
وی ضمن تقدیر از زحمات همه دست اندرکاران از جمله هیئت‌های اجرایی، نظارت، دستگاه‌های امنیتی عضو شورای تأمین و هیئت‌های بازرسی و اعضای ستاد و مسئولان مراکز و مناطق که در این برنامه‌ها به نحو مطلوبی همکاری داشته‌اند، خاطرنشان کرد: با استناد به ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و ماده ۷۱ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر لزوم تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی با مجری انتخابات تأکید شده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز به ممنوعیت به‌کارگیری امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخاباتی نیز اشاره و تأکید کرد: فعالیت ادارات و نهادها برای افزایش مشارکت، آری؛ اما تبلیغ برای نامزدها، خیر؛ هرگونه اقدام شبهه دار در این راستا جرم به شمار رفته و قابل پیگرد است.
فرماندار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت خدمت به مردم و پیگیری سایر مسائل و مأموریت‌های ادارات و دستگاه‌ها پرداخت و اظهار داشت: اگرچه انتخابات مهم است، اما پرداختن به موضوع انتخابات نباید خللی در ارائه خدمات به مردم وارد سازد و موجب غفلت از پیگیری و تکمیل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شود. وی بر ضرورت پیگیری مدیران برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اقتصادی و عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا تأکید کرد.
 شایان ذکر است در این جلسه سرهنگ جمالی جانشین فرماندهی قرارگاه اجتماعی و امنیتی سپاه فجر فارس، سرهنگ شجاعی فرمانده انتظامی شهرستان شیراز و شرافت نماینده اداره کل اطلاعات فارس طی سخنانی به ضرورت توجه به امور حفاظتی و امنیتی و همکاری با مجریان انتخابات پرداختند.
در پایان شورای اداری شهرستان شیراز، سروان پاسدار افراسیابی به عنوان فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات ثامن الائمه(ع) شهرستان شیراز معرفی و منصوب شد و سرگرد پاسدار حسن کاشف فرمانده پیشین این پایگاه با اهدای لوح، تقدیر و تکریم شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی