[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

دبیرکل اتاق بازرگانی فارس: صادرات مجدد از عمان امکان‌پذیر است ، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: یکی از راه‌ها برای حضور خوب و قوی کالاهای استان در بازار کشور عمان، تقویت صادرات از طریق شرکت‌های مدیریت صادرات است؛ زیرا شرکت‌های مدیریت صادرات یکی از انواع واسطه‌های صادراتی برای تسهیل تجارت خارجی هستند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، علی عوض پور دیروز سه شنبه در نخستین جلسه وبینار بررسی کالاهایی توسعه تجارت عمان با موضوع صنایع مواد غذایی که با حضور فعالان بخش دولتی و خصوصی استان برگزار شد، بیان کرد: بازار کشور عمان چندان بزرگ نیست اما این کشور می‌تواند دروازه ورود کالاهای فارس به قاره آفریقا باشد؛ لذا نیاز است صادرکنندگان و تجار و بازرگانان ما با قدرت و حرفه ای وارد بازار کشور عمان شوند.
وی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های حقوقی لازم در کشور این شرکت‌ها موفق نبودند، افزود: حدود دو دهه است که ظرفیت قانونی برای شرکت‌های مدیریت صادرات دیده شده است و در سال‌های گذشته سازمان توسعه تجارت برای شرکت‌های مدیریت صادرات جایزه و تشویق‌هایی در نظر می‌گرفت؛ اما نقطه ضعف در این زمینه عدم در نظر گرفتن ساختار حقوقی برای شرکت‌های مدیریت صادرات در کشور است. عوض پور اظهار داشت: همچنین نکته حائز اهمیت برای تسهیل تجارت استان فارس با کشور عمان، توجه به صادرات مجدد کالا از این کشور است که تجار و بازرگانان ما در بازار این کشور باید این مهم را به عنوان یک رویکرد در نظر داشته باشند. وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ارتباط فعالان اقتصادی استان با کشورهای مقصد صادرات از جمله کشور عمان را به صورت اعزام و پذیرش هیئت تجاری و B TO B را دنبال و تقویت کنیم. در ادامه این جلسه امید ماهرانی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز گفت: در چند سال اخیر 15 کشور به عنوان مقصد کالاهای صادراتی استان فارس مشخص کردیم که مسائل هر بازار را با دقت بررسی و دنبال می‌کنیم. وی ادامه داد: بازار کشور عمان یکی از مقاصد کالاهای صادراتی استان فارس است که با هدف حضور پایدار و موفق کالاهای استان در این کشور، کالاهای صادراتی استان را صنعت به صنعت با جزئیات بررسی می‌کنیم و تلاش داریم مشکلات بر سر هر صنعت را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی و مسیر صادرات آن را تسهیل و هموار کنیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی