[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

اصغر اکبری : نباید اسیر حاشیه‌های عراق شویم، روزنامه شیراز نوین

 پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه تیم ملی از سوی کادرفنی خوب مدیریت می‌شود، اعلام کرد: مقابل بحرین احساسی بازی نکردیم و با حوصله به‌ویژه در نیمه دوم، بازی را بردیم. 
اصغر اکبری سه‌شنبه در مصاحبه با خبرنگارایرنا اعلام کرد: آنچه که منجر به موفقیت تیم ملی ایران مقابل بحرین شد این بود که بازی‌سازی از یک‌سوم دفاعی هم از سوی دروازه‌بان و هم مدافعان خیلی خوب انجام شد.
مربی سابق تیم ملی جوانان ادامه داد: آمدن سامان قدوس در نیمه دوم، تیم ایران را متحول و برای میل بیشتر به هجوم بازی کرد، قدوس هم حمل توپ خوبی دارد و هم مهاجمان را خوب تغذیه می‌کند.
وی بیان داشت: طارمی و آزمون هم خوب همدیگر را پیدا می‌کردند و زوج خوبی تشکیل دادند و به اتفاق هم، سه گل هم به ثمر رساندند.
اکبری با اشاره به اینکه مهدی قائدی باید زودتر به میدان می‌آمد، بیان داشت: اعتقادم بر این است این بازیکن تکنیکی و سرعتی اگر زودتر به بازی آمده بود حتی می‌توانست گل‌زنی کند و یک پاس خوب هم برای گلزنی به طارمی داد که متأسفانه خراب شد.
کاپیتان سابق تیم برق شیراز که دیگر نامی از این تیم در رقابت‌های فوتبال ایران نیست، ادامه داد: به این تیم ملی بسیار امیدوار هستم اما  تنها ضعف تیم ایران دردفاع چپ بود، به نظرم اگر یک بازیکن سرعتی مقابل حاجی‌صفی باشد، کار برای تیم ایران مشکل می‌شود.
اکبری اضافه کرد: حاج صفی توانایی پوشش مدافعان را ندارد زیرا او بیشتر یک هافبک طراح و شوت‌زن است که میل به هجوم دارد، به نظرم در این پُست اگر میلاد محمدی بازی کند بهتر است.  
این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: همیشه بازی برابر تیم عراق سخت بوده است و فاصله چندانی با هم نداشته‌ایم.
وی در مورد بازی حساس ایران مقابل عراق که قرار است ۲۵ خردادماه برگزار شود، گفت: خوب شد که بحرین را بردیم وگرنه مقابل عراق که سبک و سیاق فوتبالش شبیه ایران است و در این سال‌ها در تیم‌های پایه هم خوب کارکرده‌اند، کارمان سخت‌تر می‌شد.
اکبری بیان داشت: بازیکنان ما تاکتیک‌پذیر هستند و خیلی زود با تیم وفق می‌شوند، ضمن اینکه تغییر سیستم دادن در حین بازی نشان‌دهنده این است که کار با برنامه پیش می‌رود.
وی با اظهار اینکه یک تیم کامل، هم در زمین هم در روی نیمکت داریم که همدل هستند، بیان داشت: می‌شود عراق را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.
اکبری گفت: باید خط هافبک تیم ملی فوتبال عراق که جنگنده و بعضاً خشن هستند را از کار انداخت و آنگاه با وجود بازیکنان خوبی که در خط حمله داریم، بُردن این تیم، دور از دسترس نیست.
مربی سابق تیم قشقایی شیراز  گفت: اخیراً در لیگ قهرمانان آسیا تیم استقلال با تیم پلیس عراق بازی کرد که تیمی دونده و سخت‌کوش نشان دادند اما باید برابر تیم ملی عراق فوتبال منطقی و با حوصله ارایه دهیم و مواظب باشیم که دچار حاشیه احتمالی تیم حریف نشویم.
اکبری ادامه داد: یک بازی آسان و قابل پیش‌بینی مقابل کامبوج داریم که می‌شود در این بازی از بازیکنانی که مقابل بحرین بازی نکردند استفاده کرد، ضمن اینکه این بازی می‌تواند تمرین خوبی برای دیدار با عراق باشد و به بازیکنان اصلی هم استراحت داده شود، بهتر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی