[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

هم‌گرایی متخصصان جوان و باتجربه برای اداره شهر، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
سخنگوی ائتلاف مردمی شورای متخصصین انقلابی شیراز گفت: ائتلاف «شما» با هدف حمایت از آیت ‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین معرفی ۱۳ فرد باتجربه، متخصص، متعهد و کارآمد برای انتخابات ششمین دوره شورای شیراز، پا به عرصه رقابت گذاشته است.
سید محسن معین صبح دیروز سه ‌شنبه ١٨ خردادماه در جمع خبرنگاران به اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: برخورداری از سلامت نفس و تجربه و توان اجرایی شروط مهم عضویت در شورای شهر است و در این راستا ائتلاف مردمی شورای متخصصین انقلابی شیراز در انتخاب گزینه‌‌های مدنظر خود برای شورای شیراز، ترکیبی از جوانان مستعد و توانمند و نیروهای باتجربه را با رویکرد تخصص محوری در کنار هم قرار داده است. وی شرکت در انتخابات 28 خردادماه سال جاری را یک وظفه شرعی و ملی برای همه اقشار جامعه ارزیابی کرد و افزود: در کشور ما انتخابات‌ نشان از حاکمیت مردم سالاری دینی دارد و همانند سدی استوار در برابر هجمه‌‌های معاندان و دشمنان ایستادگی کرده و اهداف شوم آنان را نقش بر آب می‌سازد. عضو اسبق شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: باید از زحمات شورای پنجم و شهرداران فعلی و گذشته شیراز تشکر کرد. آقایان پاک فطرت و اسکندرپور برای آبادانی شهر تلاش و کوشش‌های زیادی داشتند و این ائتلاف در صورت کسب پیروزی در انتخابات بنای کار را بر تعامل و پرهیز از تسویه حساب خواهد گذاشت. معین در ادامه دستیابی به هدف به هر وسیله ای را خطای بزرگی ارزیابی کرد و افزود: اعتقاد داریم که در هر شرایطی نباید اخلاق را زیر پا گذاشت به همین دلیل است که در مقابل انتقادها، اهانت‌‌ها و نقدهای تند و مغرضانه، لبخند می‌‌زنیم و عفو می‌کنیم. با پیش گرفتن همین تفکر است که از تغییرات اتوبوسی در شهرداری شیراز اجتناب کرده و از توانمندی‌های نیروهای سخت‌کوش و توانمند مدیریت شهری فارغ از تمایلات سیاسی و جهت‌گیری‌های آنان بهره مند خواهیم شد. سخنگوی ائتلاف مردمی شورای متخصصین انقلابی شیراز با اشاره به استفاده از نظرات افراد و گروه‌‌های مختلف برای انتخاب اعضای حاضر در این لیست گفت: ما در هر برهه زمانی، حتی وقتی که نقشی در اداره شهر نداشته ایم، نسبت به شیراز حساس بوده ایم و در کشاکش سیل بزرگ هم مردم را به حال خود رها نکردیم.
وی با بیان اینکه هشت چهره حاضر در لیست این ائتلاف از افراد مجرب متخصص و پنج نفر نیز افراد جوان متخصص و متعهد هستند، به معرفی این افراد پرداخت و گوشه ای از تخصص آنها را برشمرد و افزود: انتخاب شدن به تنهایی ارزشمند نیست و باید از تمامی تجارب افراد و گروه‌ها استفاده کرد. در همین زمینه علیرضا پاک فطرت شهردار قبلی شیراز حمایت خود را از ائتلاف شما ابراز داشته و ابراهیم عزیزی و جعفر قادری از نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی کلیات این ائتلاف را پذیرفته اند.
معین با بیان اینکه ائتلاف «شما» در انتخابات ریاست جمهوری به طور قاطع از کاندیداتوری آیت الله رئیسی حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: کسی که تخصصی را ندارد و کاری را می‌پذیرد، بی تقواست و در همه انتخابات‌ها باید افرادی به میدان بیایند که از دانش کافی برای اداره امور برخوردار باشند. آیت الله رئیسی در قوه قضائیه روحیه مطالبه گری و ایثارگری خود را به اثبات رسانده است و انتظار می‌رود کاندیداهای دیگر نیز با توجه به احترامی که برای آیت الله رئیسی قائل هستند، برنامه‌هایشان را برای پیشبرد بهتر امور در اختیار وی قرار دهند. بر اساس این گزارش، شایان ذکر است اعضای شورای ائتلاف مردمی شورای متخصصین انقلابی شیراز عبارت‌اند از محمدحسن اسدی، محمودرضا طالبان، رضا محمدیان، حسن صفایی، محمدرضا هاجری، محمد فرخ‌زاده، حمیدرضا ناصری، محسن هادیان، ابراهیم بیرقی‌پناه، امیرسجاد عابدی، سعیده قادری، منظر روزی‌طلب و محمدرضا ذوالانوار که در لیست 13 نفره ائتلاف «شما» برای ششمین دوره انتخابات شورای شیراز قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی