[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

زادآوری گوزن زرد در شهرستان ارسنجان فارس افزایش یافت، روزنامه شیراز نوین

افزایش زادآوری گوزن زرد در ارسنجان و دستگیری متخلف آتش زدن لاستیک‌های فرسوده در منطقه ممنوعه کوه خم از جمله خبرهای زیست محیطی در این شهرستان است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان دیروز چهارشنبه اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج گشت و کنترل مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، از ابتدای سال جاری تاکنون هفت رأس گوساله گوزن زرد در سایت احیا، تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی ارسنجان متولد شده است.
حسن ابراهیمی با تشریح موقعیت این پهنه زیست محیطی افزود: در حال حاضر تعداد ۵۵ رأس از این گونه ارزشمند در این سایت حفاظت و نگهداری می‌شود. این سایت به دلیل عدم وجود تعارضات از جمله گونه پلنگ، فراهم شدن امنیت، تغذیه و توزیع علوفه در فصول خشک سال، پایش و گشت و کنترل و مدیریت بهینه و مطلوب، رشد نسبتاً مطلوب و خوبی داشته است. ابراهیمی تصریح کرد: کم بودن محدوده عرصه طبیعی برای ادامه زیست و زادآوری این گونه باارزش در آینده معضلاتی برای آن خواهد بود. ضمناً سایت گوزن از سال ۹۰ با تعداد هفت رأس گوزن زرد فعالیت خود را عملاً شروع کرد که هم اکنون یکی از سایت‌های موفق در کشور در زادآوری این گونه منحصر به فرد است. امنیت و پویایی یکی از شاخصه‌های منحصر به فرد این سایت در بین سایر سایت‌های احیا و پرورش کشور و به عنوان سایت مولد در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان همچنین خبر از دستگیری فردی متخلف که شبانه لاستیک‌های فرسوده را آتش می‌زد و موجب آلودگی شدید هوا می‌شد، داد. ابراهیمی گفت: در پی رصد و پایش منطقه توسط مأموران یگان اجرایی شهرستان فردی متخلف که در منطقه ممنوعه کوه خم (تنگ شکن) شبانه و به دور از چشم عموم مردم اقدام به آتش زدن لاستیک‌های فرسوده می‌کرد و موجب آلودگی شدید هوا در منطقه شده بود، هنگام جمع آوری و بارگیری ضایعات و سیم‌های آن لاستیک‌ها با یک دستگاه نیسان دستگیر شد. ابراهیمی افزود: پرونده متخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی