[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به یک داوطلب ، روزنامه شیراز نوین

با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، معاون بهداشت و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز، واکسن «کوو ایران برکت» به نخستین داوطلب در شیراز تزریق شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در این آیین با بیان اینکه آزمایش بالینی فاز سوم نخستین واکسن ایرانی کووید 19 با تجربه و تخصص دانشمندان ایرانی در حال انجام است، گفت: مراحل پیشین آزمایش این واکسن به خوبی انجام شده و نتیجه مطلوبی به دست آمده که با گذر از این مرحله نیز امیدواریم این واکسن در راستای ایمن سازی مردم در برابر این بیماری به صورت انبوه تولید شود.
آیت الله «لطف الله دژکام» تأکید کرد: همه ما باید از این اقدامات پژوهشی که در سطح کشور به خوبی انجام می‌شود، حمایت کنیم تا کشور ما در این عرصه نیز استقلال خود را حفظ کرده و هیچ محدودیتی احساس نشود.
او با تقدیر از تلاش پژوهشگران و دانشمندان به ویژه پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، همچنین همکاری مسئولان مجموعه سلامت، برای اعضای تیم واکسیناسیون کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پیشبرد این هدف مهم ملی آرزوی موفقیت کرد.
آیت الله دژکام با اشاره به سوابق ارزنده دانشگاه علوم پزشکی شیراز و توانمندی‌های علمی متخصصان، استادان و پزشکان برجسته این مرکز آموزش عالی، عنوان کرد: در حیطه آزمایش بالینی، اقدامات مشابهی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده و این دانشگاه از جمله مراکز علمی است که می‌تواند همکاری لازم را در این زمینه ارائه نماید.
اجرای فاز سوم مطالعات بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا در شیراز
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این مراسم گفت: شهر شیراز به همراه شهرهای اصفهان، مشهد و بوشهر از دیروز، نوزدهم خرداد وارد فاز سوم مطالعاتی واکسن «کوو ایران برکت» شدند و تزریق واکسن یادشده به داوطلبان این شهرها آغاز ‌شد. دکتر «عبدالرسول همتی» ادامه داد: هشت‌هزار داوطلب در این شهرها وارد طرح مطالعاتی این واکسن شدند که از این تعداد، دوهزار و 500 نفر داوطلب مربوط به شهر شیراز است.
او سن داوطلبان مرحله سوم تست انسانی را بین ۱۸ تا ۷۵ سال عنوان کرد و افزود: داوطلبان پس از انجام آزمایش‌های لازم و در صورت داشتن شرایط، وارد این طرح مطالعاتی می‌شوند.
دکتر همتی با بیان اینکه پنج مرکز در شهر شیراز برای انجام واکسیناسیون در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، انجام تزریق دوز نخست واکسن «کوو ایران برکت» به داوطلبان، طی پنج روز آینده به پایان رسد.
این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه دوز دوم پس از گذشت 28 روز از مرحله نخست واکسن، به داوطلبان تزریق می‌شود، ابراز امیدواری کرد تا با استخراج نتایج مرحله سوم تست انسانی و صدور مجوزهای لازم، هرچه زودتر شاهد آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران باشیم.
در حاشیه این مراسم، آیت الله «لطف الله دژکام» از بخش‌های مختلف مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن ابیطالب(ع) واقع در محله دروازه قصاب خانه شیراز نیز بازدید کرد و از نزدیک با خدمات و فعالیت‌های این مرکز آشنا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی