[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

نیازمند همراهی خیران برای اشتغال‌زایی زندانیان هستیم، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی و انقلاب فارس با بیان اینکه هدف ما ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان زندان و خانواده‌های آنان و ایجاد درآمد و منابع پایدار برای آنان است، بر ضرورت همراهی خیران در این زمینه به خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان تأکید کرد. به گزارش ایکنا، سیدمصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس شامگاه سه‌شنبه، ۱۸ خردادماه در بازدید از پروژه مجتمع فرهنگی آموزشی انجمن حمایت از زندانیان شیراز گفت: هدف نهایی ما در انجمن حمایت زندانیان، ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان زندان و خانواده‌های آنان و ایجاد درآمد و منابع پایدار برای آنان است تا از آسیب‌های احتمالی در بین خانواده‌ها جلوگیری شود.
وی بر ضرورت همراهی خیران در این زمینه به خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان تأکید کرد و افزود: برای تحقق این مهم پشتیبانی نهادهای مؤثر و خدمت‌رسان و خیران نیاز است. رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز گفت: یکی از تکالیف مهمی که بر عهده دادگستری و قانون گذاشته شده است، بازپروری و اصلاح مددجویان زندان‌هاست و در صورتی که زندانی اصلاح شود و به جامعه بازگردد، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.
بحرینی با تصریح اینکه اگر به زندانیان پس از آزادی توجهی نشود، تغییراتی در وضعیت اجتماعی آنان ایجاد نخواهد شد و آن فرد دوباره به سمت جرم سوق داده می‌شود، گفت: یکی از مواردی که در اصلاح زندانی مؤثر است، بحث اشتغال و حمایت از خانواده‌های آنان است.
وی یادآور شد: در بازدید و سرکشی از خانواده‌های زندانیان مشاهده می‌کنیم که در چه وضعیت نابسامانی قرار دارند و برای حمایت از این خانواده‌ها باید مکان مناسبی برای اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، اشتغال‌زایی آنان در نظر گرفته شود. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: پروژه مجتمع فرهنگی، آموزشی و اداری انجمن حمایت زندانیان شیراز که هم اکنون در حال احداث است به منظور انجام امور مختلف از جمله فعالیت‌های مشاوره‌ای، روان‌شناسی، حقوقی، مذاکره اصلاحی، فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و... در نظر گرفته شده است تا در راستای حمایت از زندانیان خدمات مطلوبی به جامعه هدف ارائه شود و برخی از برنامه‌های اقدامات تأمینی مدیریت و سامان‌دهی شود. محمدهادی ایمانیه، رئیس هیئت مدیره شبکه مجمع خیران استان فارس نیز در این بازدید گفت: حتی اگر زندانی قاتل و مجرم باشد، خانواده وی گناهی مرتکب نشده است و به آنان باید بیش از سایر اقشار جامعه توجه شود؛ چراکه خانواده‌های زندانیان مظلوم واقع شده‌اند. وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این مرکز آمادگی لازم را داریم با همکاری انجمن روان‌شناسان، مشاوره‌های روان‌شناسی و روان درمانی و همچنین با کمک حقوق‌دانان، مشاوره حقوقی به این خانواده‌ها ارائه کنیم. ایمانیه همچنین یادآور شد: در زمینه ایجاد اشتغال، خدمات مددکاری و درمانی نیز می‌توانیم با انجمن حمایت زندانیان همکاری داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی