[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

وزیر دادگستری: قبول کنیم که ملت‌ حق دارد و باید به این حقوق احترام بگذاریم، روزنامه شیراز نوین

وزیر دادگستری در ارتباط با حقوق شهروندی با بیان اینکه ما اول باید قبول کنیم که ملت‌مان حق دارد و باید به این حقوق احترام بگذاریم، افزود: کشور خوب و عزیزی داریم و خوشبختانه در جایگاه خوبی قرار گرفتیم، باید این موقعیت را حفظ کنیم و ادامه دهیم. حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی با بیان اینکه ایران از جمله کشورهای جوان است، اظهار کرد: 23 میلیون نفر از جمعیت ایران زیر 18 سال و 45 میلیون زیر 35 سال هستند. وی گفت: ما امروز به جوانان اعتماد کردیم و جوانان را قبول داریم، به گونه‌ای که الان پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین شرکت‌های پردرآمد ما که در فضای مجازی و سایبر فعالیت می‌کنند و در آمدهای بسیار زیادی هم دارند، جوانان هستند. وزیر دادگستری در ارتباط با حقوق شهروندی با بیان اینکه ما اول باید قبول کنیم که ملت‌مان حق دارد و باید به این حقوق احترام بگذاریم، افزود: کشور خوب و عزیزی داریم و خوشبختانه در جایگاه خوبی قرار گرفتیم، باید این موقعیت را حفظ کنیم و ادامه دهیم. پورمحمدی تصریح کرد: خوشبختانه در سال گذشته میلادی، ایران رتبه اول شتاب علمی جهان را از آن خود کرد و این به یمن حضور جوانان ماست.
وزیر دادگستری تعداد مقالات منتشر شده ایران در کیفی‌ترین مجلات دنیا را با رشد 20درصدی همراه دانست و گفت: در مجموع نشریات هم از 30 هزار و 945 مقاله، به 41 هزار و 711 مقاله در سال 2016 دست پیدا کردیم.
پورمحمدی این موضوع را دستاورد بزرگی برای جوانان و دانشمندان ایرانی دانست و گفت: در جهان اسلام هم ظرف چهار سال گذشته رتبه علمی اول را به خود اختصاص دادیم و 14 دانشگاه ایران جزو دانشگاه‌های برتر جهان شناخته می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: چهار سال پیش 11 شرکت دانش بنیان ثبت شده داشتیم که الان به 964 شرکت دانش‌بنیان ثبت شده در پارک‌های علم و فناوری رسیده‌ایم که به معنای یک جهش بسیار بزرگ علمی است. وزیر دادگستری عنوان کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی ما امسال به 8 هزار و 900 مورد رسیده که عدد بسیار بزرگی به حساب می‌آید به علاوه اینکه نشریات دانشگاهی ما هم به 5 هزار و 600 مورد رسیده است.
پورمحمدی بیان کرد: اگر امروز دنیا از ایران حساب می‌برد و برای ایران احترام و حرمت قائل است و جایگاه ایران ارتقا پیدا کرده به دلیل مردم مقتدر و جوانانش است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی