[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

شیرینی روح افزا، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
مغز بادام:1پیمانه
شکر:2پیمانه
آب:یک‌دوم پیمانه
زعفران آب‌کرده: به مقدار دلخواه

شیرینی روح افزا یا روح افسا از شیرینی‌های سنتی شهر ساوه است که در روزهای عید به ویژه عید نوروز پخته می‌شود.کشور ایران یکی از متنوع‌ترین شیرینی‌های سنتی را دارد، کرمانی‌ها کلمپه می‌پزند، یزدی‌ها قطاب معروف را دارند، قزوین هم که نان چای و شیرینی چرخی عیدش زبانزد همه است؛ دیگر از نان برنجی و کاک کرمانشاه، قرابیه تبریز و … 
این شیرینی فقط شکر، بادام، آب و زعفران می‌خواهد، مواد اولیه کمی ‌دارد اما برای پختنش باید نکات خاصی را به دقت رعایت کنید تا نتیجه کارتان خوب بشود. عید مردم ساوه بدون روح افزا، نون قندی و نُقل اصلاً عید نمی‌شود، پس حتماً این خوشمزه‌جات ارزش امتحان را دارند؛ بنابراین شما هم این فرصت را از دست ندهید و با ما همراه باشید تا یک شیرینی خوشمزه و مقوی یاد بگیرید. 

 طرز تهیه
  مرحله اول: از چند روز قبل بادام‌ها را آماده کنید. 
روی بادام‌ها آب سرد بریزید و بگذارید یک الی دو ساعت بماند تا پوستش به راحتی جدا شود، بعد از آنکه پوست بادام‌ها را گرفتید حداقل 24 ساعت آن‌ها را روی یک دستمال تمیز پهن کنید تا کاملاً خشک شوند. 
  مرحله دوم: خمیر شیرینی روح افزا را تهیه کنید. 
بادام‌های خشک شده را یک یا دو بار از چرخ گوشت رد کنید به طوری که بافت آن‌ها کمی ‌انسجام پیدا کند، اما مراقب باشید به هیچ عنوان به روغن نیفتند. بادام را کنار بگذارید و شهد شیرینی را آماده کنید، برای این منظور شکر و آب را مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید. ابتدا شعله را کم کنید و مایع را مرتب هم بزنید تا شکر به طور کامل در آب حل شود، سپس شعله را زیاد کنید تا شهد جوش بزند و قوام بیاید. 
بعد از آنکه شهد به قوام رسید شعله را خاموش کنید و مرتب آن را با یک قاشق چوبی هم بزنید تا سفید رنگ و شبیه فرنی شود، وقتی به این مرحله رسید شهد را به بادام‌های چرخ شده اضافه کنید؛ به اندازه دلخواه زعفران غلیظ آب کرده نیز بریزید و خمیر را مخلوط کنید. ابتدا با قاشق و سپس با دست و خیلی آرام خمیر را ورز دهید تا به انسجام برسد. به خاطر شهد خمیر حالت چسبندگی دارد که طبیعی است. 
  مرحله سوم: شیرینی را برش بزنید. 
پشت یک سینی بزرگ را سلفون بکشید و خمیر شیرینی روح افزا را به آرامی‌ روی آن پهن کنید. روی خمیر پودر پسته بپاشید و با وردنه به قطر یک سانتی‌متر برسانید، با استفاده از یک خط‌کش و چاقوی تیز خمیر را به نوارهای هم اندازه برش بزنید، سپس این نوارها را نیز به شکل لوزی ببرید و در یک ظرف مناسب بچینید. شیرینی‌های آماده شده را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. 

 نکات کلیدی
 می‌توانید مقداری از آب را کم و به همان اندازه از گلاب استفاده کنید. 
 به اندازه کافی به بادام‌های پوست کنده زمان بدهید تا کاملاً خشک شوند. 
 می‌توانید بخشی از خمیر را زعفران نزنید و شیرینی را دو رنگ تهیه کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی