[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

قشقایی تنهاترین تیم لیگ است، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
سرمربی تیم قشقایی شیراز اعتقاد دارد که فوتبال استان فارس با ادامه رویکردهای فعلی مدیران، با توسعه فاصله زیادی دارد.
تیم قشقایی شامگاه روز سه‌شنبه 18خردادماه در نبردی حساس و سرنوشت‌ساز با تیم ته جدولی گل ریحان البرز، به پیروزی سه بر دو دست یافت و حاشیه امنیت 5 امتیازی برای بقای خود ایجاد کرد.
سرمربی این تیم پس از بازی به شیراز نوین گفت: بازی بین دو تیمی برگزار شد که خطر سقوط را به شدت احساس می‌کنند. گل ریحان که وضعیت بدتری دارد و ما هم هنوز خطر بیخ گوشمان است. حساسیت‌های بازی هم به همین دلیل بود اما خوشحالیم که توانستیم سه گل بزنیم و دو گل حریف را خنثی کنیم. ما توانستیم سه گلی که در کرمان به مس زده بودیم را تکرار کنیم و این موفقیت بزرگی برای ماست.
داریوش هرمزی افزود: ما داریم به سمتی می‌رویم که در خانه به تیمی شکست ناپذیر تبدیل شویم. نباید فراموش کنیم که نام این تیم قشقایی و متعلق به یک ایل بزرگ است، ایلی که البته تنهاست و فکر می‌کنم قشقایی تنهاترین تیم لیگ کشور است.
وی در توضیح این صحبت خود گفت: پیش از بازی اتفاقاتی رخ داد که شاید پرداختن به آن سخت باشد اما می‌خواهم اشاره کنم. پیش از بازی، عوامل ما به ورزشگاه راه داده نشدند و تدارکات و روابط عمومی ما پشت درب معطل ماندند. اگر به دنبال توسعه فوتبال در استان فارس هستید، بدانید که با این وضعیت، چنین توسعه‌ای هیچ‌گاه رخ نخواهد داد.
سرمربی سابق تیم فجر احمدبن موسی گفت: بازی‌های سختی در ادامه راه داریم ولی همچنان امیدوار هستیم که حمایت شویم. ما دچار بحثی تحت عنوان نابرابری هستیم. یعنی به یک تیم در  استادیوم پارس، زمین برای تمرین می‌دهند و به تیم ما نه! شما ببینید چه تبعیضی در حال انجام است و وقتی می‌گویم تیم ما تنهاست یعنی چه! حالا هم باید برای رفتن به شمال خودمان را آماده کنیم اما وضعیت نامشخصی داریم.
هرمزی در پایان گفت: همه بازی خوبی دیدند که پنج گل داشت. ما هم چون به فکر گل زدن بودیم، مقداری از دفاع غافل شدیم و گل خوردیم اما آنچه که خیلی مهم بود، سه امتیازی بود که نصیب جنگجویان قشقایی شد و از این بابت باید خدا را شکر کنیم.
اما سرمربی تیم ته جدولی گل ریحان البرز پس از شکست در شیراز، کمیته داوران را هدف قرار داد و گفت: بازی پایاپای و خوبی را از دو تیم شاهد بودیم اما برای کمیته داوران متأسفم که نمی‌دانم بر چه اساسی داوران مسابقه را انتخاب کرده‌اند. آیا تیم ما باید جور آزمایش و امتحان داوران کم تجربه را بکشد؟ ما باید چوب رشد داوران را بخوریم؟ 
محمود شافعی افزود : همه شاهد بودند که هر دو تیم مشغول بازی شرافتمندانه‌ای بودند اما این داور مسابقه بود که در روند بازی تأثیرگذار بود و نتیجه بازی را تغییر داد. پنالتی صد در صد ما را نگرفت و با بازیکنی که سه بار به قصد فریبش خود را زمین انداخت، برخورد نکرد. نمی‌دانم چرا تیم ما باید موش آزمایشگاهی شود برای تست کردن داوران؟ به چه قیمتی و به چه جرمی؟ تیم ما که همه چیز را باخته، خدا ما را زده اما توقع نداریم داوران هم ما را بزنند.
بازیکن سابق تیم‌های پاس و پرسپولیس تهران ادامه داد: در سه بازی اخیر، داوران نتیجه بازی ما را برگردانده‌اند. این برای تیمی مثل ما که فقط 12 بازیکن دارد، قابل تحمل نیست. این تیم آن‌قدر غیر فنی بسته شده که نمی‌توانیم بازیکن جایگزین داشته باشیم و نمی‌دانیم با این تعداد بازیکن چطور باید لیگ را تمام کنیم. اما در این وضعیت، انتظار نداریم که سازمان لیگ هم این‌طور با ما برخورد کند. من از آقای بهاروند خواهش می‌کنم به این قضیه ورود کند تا حداقل بتوانیم حقانیت‌مان را ثابت کنیم.
شافعی گفت: بازیکنان ما و تیم قشقایی با شرف بازی کردند. تیم مقابل ما به خوبی جنگید و مشکلی با آن‌ها نداشتیم اما این داور بود که نتیجه مسابقه را تغییر داد.
به گزارش ایسنا، تیم گل ریحان البرز با این شکست 18 امتیازی باقی ماند و با توجه به شش بازی باقی مانده و اختلاف 15 امتیازی این تیم با منطقه امن، نمی‌توان شانس چندانی برای بقای این تیم در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور قائل بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی