[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

اشتغال جرم‌زدایی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز گفت: یکی از تکالیف مهمی که بر عهده دادگستری و قانون گذاشته شده است، بازپروری و اصلاح مددجویان زندان‌هاست و در صورتی که زندانی اصلاح شود و به جامعه بازگردد، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود. 
سیدمصطفی بحرینی با اشاره به اینکه اگر به زندانیان پس از آزادی توجهی نشود تغییراتی در وضعیت اجتماعی آنان ایجاد نخواهد شد و آن فرد دوباره به سمت جرم سوق داده می‌شود، بیان داشت: یکی از مواردی که در اصلاح زندانی مؤثر است، بحث اشتغال و حمایت از خانواده‌های آنان است. وی در ادامه افزود: در بازدید و سرکشی از خانواده‌های زندانیان مشاهده می‌کنیم که در چه وضعیت نابسامانی قرار دارند و برای حمایت از این خانواده‌ها باید مکان مناسبی برای اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اشتغال زایی آنان در نظر گرفته شود. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: پروژه مجتمع فرهنگی، آموزشی و اداری انجمن حمایت زندانیان شیراز که هم اکنون در حال احداث می‌باشد، به منظور انجام امور مختلف از جمله فعالیت‌های مشاوره ای، روان شناسی، حقوقی، مذاکره اصلاحی، فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و... در نظر گرفته شده است تا در راستای حمایت از زندانیان خدمات مطلوبی به جامعه هدف ارائه گردد و برخی از برنامه‌های اقدامات تأمینی مدیریت و سامان دهی شود. دکتر محمدهادی ایمانیه، رئیس هیئت مدیره شبکه مجمع خیرین استان فارس نیز گفت: حتی اگر زندانی قاتل و مجرم باشد، خانواده وی گناهی مرتکب نشده است و به آنان باید بیش از سایر اقشار جامعه توجه شود؛ چراکه خانواده‌های زندانیان مظلوم واقع شده اند. وی اضافه کرد: با راه اندازی این مرکز آمادگی لازم را داریم با همکاری انجمن روان شناسان، مشاوره‌های روان شناسی و روان درمانی و همچنین با کمک حقوق دانان، مشاوره حقوقی به این خانواده‌ها ارائه کنیم. ایمانیه همچنین یادآور شد: در زمینه ایجاد اشتغال، خدمات مددکاری و درمانی نیز می‌توانیم با انجمن حمایت زندانیان همکاری داشته باشیم. 
در ابتدای جلسه محمود قربانی، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان گزارشی از وضعیت پروژه در حال ساخت و اقدامات انجام گرفته در انجمن در راستای حمایت از خانواده‌های زندانیان ارائه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی