[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

جهادی بزرگ برای ساختن ایران اسلامی با به‌کارگیری توانمندی‌ها آغاز شده است ، روزنامه شیراز نوین

بیست و یکم خردادماه آغاز هفته جهاد کشاورزی و بیست و هفتم خردادماه مصادف با سالروز صدور فرمان تاریخی معمار انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل نهاد جهاد سازندگی در سال ۵۷ است. به گزارش اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علیرضا واحدی پور رئیس این اداره با بیان این مطلب گفت: وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۷۹ یعنی بیست و یک سال پیش از ادغام وزارت جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی که اولین ساختار آن در سال ۱۳۱۰ بسته شده بود، تشکیل شد. وی ضمن با بیان این مطلب که نام مقدس جهاد کشاورزی یادآور تلاش و ازخودگذشتگی‌های جهادی در راه رسیدن به استقلال و خوداتکایی است، افزود: در سال جاری این هفته با شعار «جهاد کشاورزی، پشتیبانی از تولید و امنیت غذایی» مزین شده و فرصت مناسبی است تا ضمن مرور تجربیات به دست آمده و تبیین پتانسیل‌ها و توانمندی‌ها در جهت جهادی بزرگ برای ساختن ایران اسلامی گام برداریم.
واحدی پور تصریح کرد: طبق برنامه‌های سنوات گذشته مقرر بود در این هفته تعداد ۹۳ طرح عمرانی و اشتغال زا با سرمایه گذاری بیش از ۲۹۰میلیارد تومان در نقاط مختلف استان پهناور فارس به بهره برداری برسد که با توجه به مصادف شدن این ایام با زمان تبلیغات رسمی کاندیداهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا به زمان دیگری موکول گردید.
او افزود: به همین مناسبت و بر اساس برنامه‌های سال‌های قبل آغاز این هفته با تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام راحل(ره) و شهدای بزرگوار، به ویژه شهدای سنگرساز بی سنگر با حضور طمراسی رئیس این سازمان، سید محسن قائمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه و جمعی از مدیران و کارشناسان خانواده بزرگ جهاد کشاورزی همراه بود. 
این مقام مسئول گفت: در این هفته با حضور رئیس، معاونان و مدیران مستقل ستادی نشست با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نشست رسانه ای و مجمع عمومی کارکنان سازمان این خانواده بزرگ را خواهیم داشت و عملکردها و دستاوردهای بخش کشاورزی و برنامه‌های رئیس جدید سازمان با رویکرد نام گذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری که همانا «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» و جهش تولید در بخش کشاورزی است، تبیین خواهد شد.
وی گفت: تجدید دیدار با خانواده معظم شهدای سنگرساز بی سنگر و ملاقات با جانبازان جنگ تحمیلی، ملاقات رئیس سازمان با ذی نفعان سازمان، سفر معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی به استان فارس و کلنگ زنی باغ مادری مرکبات جنوب کشور در ایستگاه تحقیقاتی حسن آباد داراب و بازدید رئیس و معاونان سازمان از چند شهرستان و دیدار چهره به چهره با بهره برداران بخش کشاورزی را در عرصه‌های آنها خواهیم داشت.
رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در ادامه با گریزی به اسامی روزهای هفته جاری کشاورزی گفت: روز جمعه مصادف با بیست و یکم خرداد ماه به نام کشاورزی، پشتیبانی و مانع زدایی و جهش تولید، روز شنبه به نام کشاورزی، افزایش بهره‌وری و توسعه اقتصاد ملی، روز یکشنبه به نام کشاورزی، تصدی گری و توسعه تشکل‌ها، روز دوشنبه به نام کشاورزی، فرهنگ جهادی، تولید و برکت، روز سه‌شنبه به نام کشاورزی، جذب سرمایه، توسعه کارآفرینی و اشتغال، روز چهارشنبه به نام کشاورزی، توسعه فناوری و دانش محوری و روز پنجشنبه بیست و هفتم خردادماه به نام کشاورزی، انتخابات و حماسه سیاسی نام گذاری شده است.
وی گفت: ضمن تبریک این هفته به تک تک همکارانم، به عنوان یک نفر از اعضای این خانواده بزرگ امیدوارم ما دست اندرکاران جهاد کشاورزی بتوانیم با خدمت رسانی هرچه بیشتر و حضور در عرصه‌های وسیع این بخش، منشأ خیر و برکت بیشتری برای جامعه مان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی