[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

وقتی گرسنه می‌مانیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟، روزنامه شیراز نوین

اولین راه حلی که برای لاغر شدن به ذهن هر خانمی ‌می‌رسد این است که چیزی نخوریم تا لاغر شویم اما برای لاغر شدن به کاری فراتر از نخوردن نیاز داریم.
به گزارش همگردی، در حقیقت شما با نخوردن نه تنها به فرایند لاغری خود کمک نمی‌کنید بلکه از آن دور هم می‌شوید. در ادامه به اتفاقاتی که وقتی گرسنه هستید در بدن می‌افتد، خواهیم پرداخت.
کاهش قند خون
وقتی شما گرسنه می‌شوید دچار کاهش قند خون و به دنبال آن بی‌حالی،تعریق، لرزیدن، دلشوره و اضطراب، سردرد، اختلال بینایی، سرگیجه، ضعف، اختلال در فکر کردن یا غش کردن خواهید شد و این‌ها در عملکرد بدن یا حتی مغز شما اثر می‌گذارد.
ترشح هورمون‌ها
بعد از احساس گرسنگی و کاهش قند خون بدن ما برای استفاده از ذخایر کربوهیدرات و چربی و مقابله با این شرایط هورمون‌های اپی نفرین،کورتیزول و استیل کولین را ترشح می‌کند. در این موارد شما احساس استرس و اضطراب خواهید کرد و دچار پرخوری عصبی خواهید شد.
پایین آمدن سوخت و ساز بدن
سوخت و ساز بدن هر فردی با توجه به سن، جنسیت، خورد و خوراک و فعالیت بدنی با بقیه افراد متفاوت است. اگر متابولیسم بدن‌تان پایین باشد شما کالری کمتری نسبت به بقیه می‌سوزانید و در نتیجه چاق خواهید شد. بنابراین باید تا می‌توانید با توجه به نوع خورد و خوراک و فعالیت بدنی خود آن را بالا ببرید. مهم‌ترین نکته در جلوگیری از پایین آمدن متابولیسم بدن، گرسنه نماندن است. شما با گرسنگی علاوه بر این که سوخت و ساز بدن خود را پایین می‌آورید به بدن‌تان هشدار قحطی می‌دهید و با این کار هر چه بخورید جذب خواهد شد.
پوکی استخوان
گرسنگی می‌تواند منجر به از دست دادن تراکم استخوان‌ها شود. وقتی شما از یک رژیم غذایی با مصرف کالری پایین پیروی می‌کنید، استخوان‌های شما بازسازی نمی‌شود و چگالی استخوان‌های شما کاهش می‌یابد که می‌تواند منجر به شکنندگی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی