[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

حضور آمبولانس در بازی‌های رده‌های پایه ضروری اما هزینه‌بر است، روزنامه شیراز نوین

در حالی که مسابقات لیگ‌های فوتبال بزرگسالان کشور با حضور یک یا دو دستگاه آمبولانس برگزار می‌شود، اما ظاهراً این الزام در مسابقات فوتبال پایه وجود ندارد. جایی که احتمال خطر برای بازیکنانی با جثه‌های ضعیف‌تر به مراتب بیشتر است اما این مسئله مهم، مغفول مانده و رعایت نمی‌شود.
رئیس هیئت فوتبال شیراز هم این ایراد را به وضوح می‌پذیرد. او در این باره به ایسنا گفت: با توجه به هزینه سنگین اجاره آمبولانس، اکثر باشگاه‌ها زیر بار آن نمی‌روند. برای هر مسابقه باید ۴۵۰ هزارتومان برای حضور آمبولانس هزینه شود، به همین دلیل، ما مسائل پزشکی را با حضور یک پزشکیار پوشش می‌دهیم.
سیدمحمدرضا حسینی افزود: شکی نیست که حضور آمبولانس در مسابقات فوتبال ضروری است و ما هم به دنبال این هستیم که اگر به توان مالی مناسبی رسیدیم، یک دستگاه آمبولانس برای ورزشگاه شهید دستغیب تهیه کنیم. البته در رده‌های پایه مسابقات کشوری، همه مسابقات با حضور آمبولانس برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: خیرانی در شهر شیراز هستند که می‌توانند بیایند در این زمینه کمک کنند. ما باید به سمت آن‌ها گام برداریم. یعنی اگر چهار خیر پیدا شود و هر کدام مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان کمک کنند، می‌توانیم یک آمبولانس بخریم به عنوان اهدایی خیرین به مسابقات فوتبال پایه که حرکت بسیار مهم و ارزشمندی هم خواهد بود. حداقل در مسابقات شهر شیراز شاهد حضور آمبولانس در مسابقات فوتبال پایه نبوده و نیستیم، موضوعی که چندسال پیش می‌توانست به رخ دادن یک فاجعه در ورزشگاه شهید دستغیب منجر شود. زمانی که توپ با سینه یک بازیکن ۱۴ ساله برخورد کرد و نفس او را تا دقایقی بند آورد اما آمبولانسی نبود که او را به بیمارستان برساند و تأخیر در رسیدن آمبولانس باعث ایجاد نگرانی‌های زیادی شد. در نهایت آن ماجرا به خیر گذشت اما درس عبرتی برای مسئولان برگزاری رقابت‌ها نشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی