[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

فشار اقتصادی مروج خشونت‌های اجتماعی است، روزنامه شیراز نوین

جلسه کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی فارس با حضور اعضای آن و با دستور جلسه گزارش عملکرد کمیسیون و فعالیت‌های آن و بررسی دلایل و عوامل مؤثر در بروز خشونت‌های خانوادگی و اجتماعی به صورت وبینار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهیلا محبی عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی این اتاق در این جلسه مقدمه‌ ای درباره خبرهای اخیر در کشور و التهاب به وجود آمده در جامعه در خصوص چرایی و چگونگی بروز قتل‌های خانوادگی، اهمیت سلامت روانی و اجتماعی جامعه و کیان خانواده و مسئولیت اجتماعی افراد مطرح کرد.
وی گفت: خشونت زوایای پنهان بسیاری دارد که از علل اصلی بروز خشونت‌های منجر به جرائم خشن، می‌توان عدم توانایی گفت و گو و بحث و مذاکره و نداشتن مهارت ارتباطی صحیح، ساختار غلط فرهنگی، نگرش‌های بی مورد سنتی و مشکلات شخصیتی و فردی عنوان کرد.
محبی افزود: سلامت از فاکتورهای مهم در رشد و توسعه ‌یافتگی است و سلامت روانی و اجتماعی دو مقوله جدایی ناپذیر از سلامت جسم است که باید موردتوجه قرار گیرد؛ زیرا اصلاح ساختارهای اجتماعی و اقتصادی خانواده می‌تواند خشونت را کاهش دهد. 
وی بیان کرد: سلامت فردی و اجتماعی یکی از عوامل اصلی تعیین کننده میزان مسئولیت پذیری اجتماعی افراد است و با استفاده درست از مؤلفه‌های سلامت فردی و اجتماعی می‌توان زمینه بروز و تقویت مسئولیت اجتماعی افراد در جامعه و به تبع آن موفقیت جامعه و خرد جمعی را تضمین کرد.
محبی با تأکید بر اینکه مسئولیت پذیری افراد در مقابل جامعه و یکدیگر موضوعی است که باید مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: مسئولیت پذیری اجتماعی بیانگر احساس و عملی است که افراد در چهارچوب موقعیت و نقش‌های خود به طور آگاهانه و آزادانه نسبت به امور گوناگون بروز می‌دهند و این مفهوم می‌تواند بسیاری از تعهد و وظایف را در بر گیرد.
وی ادامه داد: مسئولیت پذیری اجتماعی به ویژه در نسل جوان به دلیل اهمیت آنها در تعیین نیروی فعال و آینده سازان جامعه ضرورت بیشتری دارد که این مهم باید موردتوجه قرار گیرد.
محبی به عمق آسیب‌های ناشی از خشونت‌های عاطفی و روحی اشاره و اضافه کرد: فشارهای اقتصادی، ناعدالتی‌های مادی و در حال حاضر محدودیت‌های همه گیری کرونا موضوعی تحمیل شده برای بروز بیشتر خشونت‌های اجتماعی و خانوادگی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی