[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

ممانعت از سوءمدیریت در برگزاری تریبون‌های آزاد، روزنامه شیراز نوین

معاون سپاه فجر فارس با بیان اینکه موافق برگزاری تریبون‌های آزاد هستیم، لزوم داشتن برنامه‌ریزی برای فراهم شدن فرصت پاسخ گویی به سؤالات و نقدهای مطرح شده را متذکر شد و گفت: نباید در برپایی تریبون آزاد دچار سوءمدیریت شده و به گونه‌ای کار شود که آب به آسیاب دشمن بریزیم.
سرهنگ پاسدار محرابی شنبه ۲۲ خرداد در نشستی صمیمی با اصحاب رسانه استان فارس که تحت عنوان «رسانه، توسعه و مردم سالاری دینی» برگزار شد، با تبیین نقش اساسی رسانه‌ها در انتخابات، بر لزوم حضور حداکثری در انتخابات پیش رو تأکید کرد.
او تعصب سازنده نسبت به محل زندگی را امری مثبت تلقی کرد و با تأکید بر اینکه این حس مثبت باید منجر به رشد و توسعه شود، خاطرنشان کرد که در برخی مناطق کشور مسیر توسعه با شیب خوبی پیش رفته است و دلیل این مهم را باید در وجود همین تعصب سازنده و همدلی ارکان عملیاتی آن مناطق جست و جو کرد.
این مقام نظامی با بیان اینکه بسیاری از موضوعات را می‌توان با انسجام پیش برد، وجود تعصب نسبت به استان در عین داشتن نگاه کلان ملی و برنامه فرامنطقه‌ای و جهانی توسط نمایندگان را از انتظاراتی عنوان کرد که در آغاز فعالیت مجمع نمایندگان فارس در مجلس فعلی از آنها مطالبه شد.
او در بخش دیگری از سخنان خود به سند چشم انداز ١٤٠٤ هم اشاره کرد و با بیان اینکه پیگیری موضوعات اعلامی در این سند از کارکرد رسانه‌ها محسوب می‌شود، عنوان کرد: فارس یکی از ٣٠ استان کشور است و توسعه آن توسعه کشور را به دنبال دارد، لذا پیگیری این سند باید با یک حرکت استانی دنبال شود.
معاون سپاه فجر فارس، تلاش برای شفاف سازی را از کارکردهای رسانه‌ها در بخش توسعه ذکر و خاطرنشان کرد: باید این پرسش را مطرح کرد که چه هستیم و چه باید بشود؟ آیا مردم فارس از سند توسعه ١٤٠٤ اطلاعی دارند؟ و آیا می‌دانند جایگاه مردم شهرستان‌ها در این سند کجاست؟
این مقام نظامی سپاه فارس با تأکید بر لزوم انجام نقد منصفانه بدون نگاه به چپ و راست، تأکید کرد که رسانه باید با دیدگاه توسعه، نقد منصفانه و نه جناحی، داشته باشد و در مسیر اهداف استان و مردم، مطالبه گر باشند تا اقدامات ماندگاری را رقم بزنند.
او در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی تریبون آزاد که طی روزهای اخیر در کلان شهر شیراز انجام شده و در شبکه‌های اجتماعی در حال بازنشر است هم اشاره و خاطرنشان کرد: مردم باید حرف خود را بزنند اما خاصیت تریبون آزاد این است که فرصت پاسخ گویی هم وجود داشته باشد. برخی از مطالبی که از این تریبون منتشر می‌شود، تأثیر منفی بر انتخابات دارد؛ لذا در این باره باید هوشیاری رسانه‌ها بالاتر رود. محرابی با اشاره به اینکه کارکرد دشمن تلاش برای ناامید کردن مردم است، لزوم توجه رسانه‌ها به استفاده از راهکارهایی برای افزایش امید و ایجاد و توسعه نشاط در سطوح مختلف جامعه را یادآور شد و گفت: ایجاد و گسترش امید و نشاط نافی انجام نقد منصفانه و مطالبه گری نیست.
معاون سپاه فجر فارس با بیان اینکه همه مسئولان در سطوح مختلف از مشکلات مردم اطلاع دارند، گفت: به نظر می‌رسد که رسانه باید به دنبال این باشد که چرا با وجود اطلاع از مشکلات، تاکنون نتوانسته ایم آنها را مرتفع کنیم.
او با یادآوری اینکه در ساختار سیاسی همه جوامع، موضوع بررسی صلاحیت افراد داوطلب انتخابات مد نظر قرار دارد و در شکل اجرا متفاوت است، خاطرنشان کرد: باید در جمهوری اسلامی این موضوع را که چرا افراد تأیید صلاحیت شده برای شرکت در انتخابات گاهی ناکارآمد می‌شوند، بررسی کرد و این هم یکی از وظایف رسانه محسوب می‌شود.
معاون سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه همه مشکلات کار دشمن و تحریم نیست، لزوم ارزیابی ایرادات موجود در ساختار مدیریتی توسط رسانه را یادآور و متذکر شد: به نظر می‌رسد نقش رسانه در بهبود شرایط و ایجاد بسترهای توسعه باید ابتدا توسط اهالی رسانه به خوبی درک شود.
محرابی با یادآوری اینکه رسانه هم در تولید با مشکل مواجه است، اخبار پوششی و نشست‌های خبری و... را در ساختار رسانه کم اهمیت توصیف و خاطرنشان کرد: باید درمورد روش و راه تولید محتوای رسانه، در حوزه‌های مختلف، به دنبال راهکارهای اثرگذار باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی