[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

مردم تخلفات انتخاباتی را گزارش دهند، روزنامه شیراز نوین

 دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی فارس با بیان اینکه تاکنون صد نفر مرتکب تخلف انتخاباتی در فارس شدند، گفت: مردم می‌توانند از طریق سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir به دادستان‌ها و دستگاه قضایی دسترسی داشته و جرائم و تخلفات انتخاباتی را اعلام کنند.
 به گزارش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس، اسماعیل اکبری با اشاره به آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر، گفت: در راستای این موضوع ستادی با عنوان پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی متشکل از نیروهای امنیتی، سیاسی، قضایی، انتظامی، صدا و سیما و... تشکیل شده است. وی با بیان برخی از اقدامات انجام شده در زمینه آگاه سازی داوطلبان و مردم، افزود: هدف از تشکیل این ستاد پیش‌بینی و پیشگیری از جرائم انتخاباتی و آگاه‌سازی و آموزش مبانی حقوقی و قوانین انتخاباتی و به ویژه پوشش و رصد فضای مجازی است. معاون قضائی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس خبر داد: در همین راستا شعب ویژه ای بر اساس مصوبات این ستاد در تمام استان فارس تشکیل و برای همه قضات ابلاغ صادر شده و مشخصات این شعب ویژه و قضات مربوطه به هیئت نظارت، هیئت‌های اجرایی، فرمانداران و ضابطان دادگستری ابلاغ شده تا چنانچه شاهدجرائم یا تخلفات بودند، به این شعب اعلام کنند. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس بر ایجاد هماهنگی بین نیروهایی که مدیریت انتخابات را بر عهده دارند، شامل نیروهای سیاسی، قضایی، امنیتی و ضابطان دادگستری تأکید کرد و افزود: این هماهنگی‌ها سبب کاهش اختلاف نظر و بیشترین بهره برداری و آرام و امن سازی و شفاف سازی محیط انتخابات با کمترین تنش می‌شود.
دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی فارس با تأکید بر هماهنگی ایجاد شده بین ضابطان انتظامی و امنیتی با قضات ویژه انتخاباتی و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر، عنوان کرد: در روز انتخابات تمام معاونان دادگستری شیفت بندی شده و به حوزه‌های قضایی مختلف اعزام می‌شوند. هر معاون چند شهرستان را پوشش می‌دهد تا اگر کمترین چالش و مشکل ایجاد شد معاون قضایی شخصاً نظارت و پیگیری کند.
وی با اعلام اینکه نماینده دادگستری در کمیته امنیتی تشکیل شده در استانداری حضور دارد، افزود: اعضای کمیته مذکور در شهرستان‌های حساس نیز جهت توجیه و هماهنگی با مسئولان محلی حاضر شده‌اند. تاکنون چهار شهرستان حساس پیش‌بینی شده و در تمام مراحل انتخابات مورد نظارت قرار می‌گیرد تا از هرگونه تخلف و جرمی پیشگیری شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی