[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

نظارت ویژه بر ستادهای انتخاباتی، روزنامه شیراز نوین

دکتر لطفی: با هر نوع تجمع در ستادهای انتخاباتی که مغایر پروتکل‌های بهداشتی باشد برخورد می‌شود 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و سی و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید 19، بر نظارت ویژه بازرسان بهداشتی دانشگاه بر ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کووید 19 در ستادهای انتخاباتی (ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا) را ضروری دانست و افزود: هرگونه تجمع بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ستادهای انتخاباتی، سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی در ستادهای انتخاباتی، برخورد قانونی صورت می‌پذیرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از نظارت ویژه بازرسان بهداشتی دانشگاه بر ستادهای انتخاباتی خبر داد و گفت: بازرسان بهداشت دانشگاه به صورت مستمر و مداوم بر ستادهای انتخاباتی (ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا) نظارت دارند تا از کوچک ترین موارد احتمالی در زمینه رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا جلوگیری شود.
دکتر لطفی با هشدار به هم استانی‌ها در خصوص چرخش سریع سرایت پذیری بیماری کووید 19، تأکید کرد: هم استانی‌ها لازم است در صورت حضور در ستادهای انتخاباتی (ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا)، پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را بیشتر جدی بگیرند و از سهل انگاری در مقابله با این بیماری خطرناک بپرهیزند. او ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز جمعه و دیروز شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، علت‌های جان باختن بیماران طی روز جمعه و دیروز شنبه، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی