[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

برگزاری دومین جشنواره ملی شعر سرای مهر، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اختتامیه دومین جشنواره ملی شعر سرای مهر خبر داد و گفت: این مراسم با شعرخوانی و معرفی نفرات برگزیده جشنواره برگزار خواهد شد. 
به گزارش شیرازنوین، حجت الاسلام حمید مقامی روز گذشته در تشریح چگونگی برگزاری این مراسم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از زمان آغاز این رویداد ملی تاکنون،420 اثر به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد 18 اثر به عنوان آثار برگزیده جشنواره ملی سرای مهر معرفی می‌شود. 
دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی شعر «سرای مهر» با اعلام اینکه این جشنواره در بخش ویژه با محوریت «حضرت زهرا سلام الله علیها؛ الگوی ماندگار قنوت و قناعت» شاعران سراسر کشور را به این رویداد بزرگ دعوت می‌کند، گفت: این رویداد ملی برای دومین مرتبه از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان شیراز برگزارمی‌شود. حجت الاسلام مقامی با توجه به برگزاری دوباره این جشنواره بیان کرد: دومین جشنواره «سرای مهر» را در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) با شعر خوانی شعرا و ادبای مطرح کشور به مدت دو روز مصادف با 20اردیبهشت ماه امسال در سالن سینا و صدرا اجرا می‌شود. 
این مقام مسئول نامگذاری دومین جشنواره شعر ملی «سرای مهر» را در راستای قنوت و قناعت حضرت زهرا (س) اسوه ماندگار قنوت و قناعت مطرح کرد و افزود: از آنجا که حضرت زهرا(س) الگوی مفاهیم یادشده است به همین منظوراز شاعران مطرح کشور دعوت شده برای شعر خوانی در این مراسم معنوی حضور یابند. 
دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی شعر سرای مهر اظهار کرد: بدون شک یکی از علت‌هایی که موجب شد این جشنواره زبانزد شود میزان استقبالی است که از دوره نخست آن صورت گرفته و به همین منظور بیش از 120 نفر برای این جشنواره آثار ارسال کرده‌اند. 
حجت الاسلام مقامی با اشاره به راه اندازی سایت جشنواره سرای مهر گفت: آثار برگزیده در قالب یک کتاب نفیس تهیه و منتشر خواهد شد و همچنین سایت دائمی جشنواره به نشانی sarayemehr. net این امکان را فراهم ساخته که دسترسی به آثار دوره اول جشنواره به شکل مکتوب در اختیار همگان قرار گیرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی