[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

ظروف پلاستیکی ممنوع و آزاد برای مایکروفر، روزنامه شیراز نوین

بهتر است ظروف پلاستیکی خطرناک را به خوبی بشناسید و از برخی نکات مهم درباره استفاده از ظروف پلاستیکی در مایکروفر به خوبی مطلع باشید.
به گزارش نمناک، حرارت دیدن ظروف پلاستیکی در مایکروویو کاری معمول و ساده است، اما اگر از ظروف مناسب استفاده نکنیم می‌تواند مضر باشد. ظروف ساخته شده از مواد مصنوعی آلی تشکیل شده از پلیمرها، جای خود را در زندگی روزمره ما باز کرده است و بسیاری افراد از این ظروف برای گرم کردن غذا در مایکروویو استفاده می‌کنند اما آیا این ظروف بی‌خطر هستند؟
می‌دانیم که گرم کردن غذا در مایکروویو باعث ارتعاش مولکولی شده و ترکیب شیمیایی آن را تغییر می‌دهد به همین ترتیب، مایکروویو همچنین می‌تواند ترکیب شیمیایی ظروف مورد استفاده را تغییر دهد. استدلال‌های موافق و مخالف پیرامون استفاده از این دسته ظروف داخل مایکروویو وجود دارد، به همین دلیل در این بخش از نمناک به خطرات استفاده از ظروف پلاستیکی در مایکروویو می‌پردازیم.
چند نوع پلاستیک داریم؟
پلاستیک‌ها را به دو دسته مواد طبیعی یا مصنوعی طبقه‌بندی می‌کنیم. مصنوعی‌ها شامل ترموپلاستیک، ترموست و الاستومر است و طبق کدگذاری تعیین شده، آن‌ها با یک نماد بازیافت مثلث سه پیکان مشخص می‌شوند. این علامت 3 پیکان نماد بین‌المللی بازیافت است و در داخل آن عددی از 1 تا 7 پیدا خواهید کرد:
PET (پلی اتیلن ترفتالات)
ویژگی‌های بسیاری مانند شفافیت و پذیرش رنگ دارد و بازیافت آن قوی ، سبک و آسان است و بسیاری از تولید‌کنندگان از آن برای بسته‌بندی نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.
HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا)
انعطاف پذیر، اما کمی ‌سخت است و در برابر تأثیرات شیمیایی، دمای بالا و پایین مقاومت می‌کند. بی‌رنگ، تقریباً مات و قابل چاپ، رنگ آمیزی یا چسب زدن بر روی آن امکان پذیر است و معمولاً در بسته بندی مواد غذایی، محصولات تمیز کننده یا روغن موتور استفاده می‌شود.
PVC (پلی وینیل کلراید)
این پلاستیک بسیار انعطاف پذیر و شفاف است که بسیاری از شرکت‌ها از آن برای تولید کیسه‌ها، ظروف آزمایشگاهی یا مواد غذایی منجمد استفاده می‌کنند و می‌تواند برای تولید ظروف درب دار، سطل‌های زباله و لوله‌ها بازیافت شود.
LDPE (پلی اتیلن با چگالی کم)
این پلاستیک کمی ‌امکان بازیافت دارد و به دلیل سهولت در آزاد سازی سموم، کمترین استفاده را در ظروف غذایی دارد. در برابر اسیدها مقاوم است و به دلیل سختی آن برای لوله‌ها، لوله کشی، تجهیزات پزشکی، بطری‌های مواد شوینده و موارد دیگر استفاده می‌شود.
PP (پلی پروپیلن)
این پلاستیک سخت و از نظر حرارتی پایدار است و قالب‌گیری و رنگ آمیزی آن به سهولت صورت می‌گیرد، ما آن را در درب بطری‌ها می‌بینیم که در برابر عوامل شیمیایی، آب جوش و مواد شوینده مقاومت می‌کند. این تنها موردی است که سازمان بهداشت جهانی برای تماس با غذا توصیه می‌کند.
PS (پلی استایرن)
ما این را به عنوان شیشه پلاستیکی می‌شناسیم، محکم و برای بسته بندی غذا، اسباب بازی و آزمایشگاه استفاده می‌شود.
سایر موارد (پلاستیک مخلوط)
این محصول که بازیافت آن دشوار است از چندین ماده تشکیل شده و می‌توانیم آن را در اشیاء بی‌شماری مانند بطری‌های آب، لیوان‌های کوچک، ظروف پزشکی، قطعات ماشین و دیسک‌های فشرده پیدا کنیم.
کدام یک از این ظروف برای استفاده در مایکروویو ایمن نیستند؟
طبق مقررات و کدهای شناسایی، ظروف قابل استفاده در مایکروویو شماره‌های 2 و 5 دارند یا روی آن‌ها نوشته شده است «ظروف قابل استفاده مایکروویو». این‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که استفاده از آن‌ها در مایکروویو بدون تغییر در پایداری فیزیکی، شیمیایی و بدون جابه‌جایی ذرات سمی ‌مناسب است. هنگام استفاده از بطری‌های کودک احتیاط لازم را انجام دهید، زیرا برخی از تولید کنندگان از پلی‌کربنات برای ساخت آن استفاده می‌کردند، ماده‌ای که در مایکروویو بیس فنول-A ، یک برهم زننده غدد درون ریز آزاد می‌کند که در حال حاضر ساخت آن ممنوع است و شرکت‌ها آن را با پلی پروپیلن یا پلی اترسولفون جایگزین می‌کنند که برای گرم شدن در مایکروویو بی‌خطر است. با این حال، همچنان باید برچسب محصول را بررسی کنید تا مطمئن شوید فاقد BPA هستند. همان‌طور که می‌دانید، پلاستیک‌های متنوعی در خانه وجود دارد که تمایل به استفاده مجدد از آن‌ها داریم. در واقع از آن‌ها برای ذخیره مواد غذایی یا نوشیدنی استفاده کرده حتی اگر برای این منظور طراحی نشده باشند به همین ترتیب فکر می‌کنیم، چون پلاستیک هستند، می‌توان آن‌ها را لحظه‌ای در مایکروویو قرار داد.
ادامه دارد ...

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی