[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

کیک خرما و دارچین، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 8 نفر
خرما:یک پیمانه 
آب جوش:1 پیمانه 
پودر هل: یک چهارم قاشق چای‌خوری 
تخم‌مرغ:4 عدد 
شکر:1 پیمانه 
آرد:دو و نیم پیمانه 
دارچین:1 قاشق مرباخوری 
بیکینگ پودر:1 قاشق مرباخوری 
خامه: نصف پیمانه 
شکر قهوه‌ای:1 پیمانه 
کره:150 گرم 
وانیل: مقدار کافی

بدون شک فواید خرما بر کسی پوشیده نیست. همه می‌دانند خرما منبع ویتامین و مواد مغذی و بسیار سالم و پر انرژی است و استفاده از آن چه به صورت خوردن با چای و یا با شیر و یا ریختن در کیک‌ها و شیرینی‌ها خیلی مفید و سودمند است. در این مطلب طرز تهیه کیک خرما و دارچین که شامل خرما، پودر هل، شکر، آرد، بیکینگ پودر، خامه، آب جوش، تخم‌مرغ،کره و شکر قهوه‌ای است را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای عصرانه مقوی و خوشمزه با چای و یا شیر و یا قهوه میل کنید و استفاده کنید. 

 طرز تهیه
  مرحله اول   
ابتدا و برای شروع کار یک پیمانه خرما را پوست کنده و هسته آن‌ها را در می‌آوریم و خرما را با 1 پیمانه آب جوش و یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر هل مخلوط می‌کنیم و آن‌ها را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و قابلمه را روی شعله گاز می‌گذاریم و با حرارت ملایم با کمک پشت چنگال خرما را نرم و له می‌کنیم. سپس 100 گرم کره را به مواد اضافه می‌کنیم و کره را کاملاً با مواد قاطی می‌کنیم و وقتی مواد ما حالت پوره‌ای شد آن‌ها را از روی حرارت بر می‌داریم.
  مرحله دوم 
سپس 4 عدد تخم‌مرغ که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم تا هم دمای محیط شود را داخل یک ظرف می‌شکنیم و به آن 1 پیمانه شکر و مقداری وانیل اضافه می‌کنیم و مواد را با همزن برقی برای مدت 4 دقیقه خوب هم می‌زنیم تا حالت کرمی ‌و حباب‌دار پیدا کند. سپس مخلوط خرما پوره شده یعنی مواد مرحله قبل را به تخم مرغ و شکر اضافه می‌کنیم و آن‌ها را خوب با موادمان مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود.
  مرحله سوم
سپس دوو نیم پیمانه آرد و 1 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر و 1 قاشق مرباخوری پودر دارچین را الک کرده و آن‌ها را طی سه مرحله و آرام آرام به مواد مرحله قبل اضافه می‌کنیم و با لیسک آن‌ها را خوب مخلوط می‌کنیم تا مواد ما کاملاً قاطی شده و آرد گلوله نشود و مایه کیک یکدست شود. اکنون خمیر کیک خرمایی ما آماده است. سپس کف یک قالب را کاغذ روغنی می‌اندازیم و یا کف آن را با روغن مایع چرب می‌کنیم و مایه کیک تهیه شده را کف قالب می‌ریزیم و  روی مایه کیک را صاف می‌کنیم و قالب را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت زمان 40 دقیقه قرار می‌دهیم تا کیک بپزد و سپس وقتی کیک پخت قالب را از فر درآورده و بعد از سرد شدن از کاغذ روغنی آن را جدا می‌کنیم و منتظر می‌شویم تا کیک خنک شود.
  مرحله چهارم
سپس در ادامه سراغ آماده کردن سس کاراملی کیک می‌رویم و برای این منظور 1 پیمانه شکر قهوه‌ای را داخل یک ظرف می‌ریزیم و تابه را روی شعله ملایم گاز می‌گذاریم و منتظر می‌شویم تا شکر ذوب شود و حرارت حتماً باید ملایم باشد تا شکر به آرامی ‌ذوب شده و نسوزد و نباید شکر را هم بزنیم و خودش باید به آرامی ‌ذوب شود. سپس وقتی شکر ذوب شد 50 گرم کره و نصف پیمانه خامه را به تابه اضافه می‌کنیم و آن‌ها را برای مدت 5 دقیقه خوب مخلوط می‌کنیم و تابه را از روی گاز بر می‌داریم. سپس منتظر می‌شویم تا سس ما خنک شود.
  مرحله پنجم 
در ادامه وقتی سس کاراملی خنک شد آن را روی کیک می‌ریزیم و کیک خرما و دارچین خود را با آن تزیین می‌کنیم. اکنون کیک خرما و دارچین ما آماده است و آن را برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه و یا شیر می‌خوریم و یا آن را برای مهمانی‌ها درست می‌کنیم و با این کیک خوشمزه از دوستانمان پذیرایی می‌کنیم. نوش جان
امیدوارم از دستور تهیه این کیک خوشمزه و مقوی خوشتان آمده باشد و آن را در منزل درست کنید.
 
 نکات کلیدی
 در صورت تمایل می‌توانید این کیک را با شکلات ذوب شده و یا خامه شکلاتی فرم گرفته و یا خامه ساده و یا پودر قند نیز تزیین کنید.
 در صورت دلخواه برای تهیه کارامل روی کیک می‌توانید از شکر و یا پودر قند معمولی نیز استفاده کنید.
 می‌توانید این کیک را به‌جای شکر با پودر قند و یا پودر شکر و یا حتی با عسل نیز درست کنید.
 در واقع چون این کیک دارای عطر دارچین است اگر از هل هم در مرحله تهیه پوره استفاده نکنید مشکلی پیش نمی‌آید و اختیاری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی