[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

از همه لحاظ بهتر از آمریکا هستیم، روزنامه شیراز نوین

مربی و کارشناس فوتسال ایران گفت: برای تیم سوم جهان فرقی ندارد با چه تیم‌هایی هم‌گروه شود و باید از گروه خودش صعود کند.
 سید مهدی ابطحی مربی و کارشناس فوتسال ایران در مورد گروه‌بندی ایران در جام جهانی فوتسال گفت: ایران جزء ۶ تیم برتر جهان در فوتسال است و در دوره قبل عنوان سومی را کسب کرده است. ما توان و پتانسیل بالایی داریم. قرعه‌کشی به هر ترتیبی هم باشد تیمی که سوم جهان هست برایش فرقی ندارد که با چه تیم‌هایی روبه‌رو شود. در هر صورت گروه خوبی داریم و می‌توانیم نتایج گذشته را تکرار کنیم.
وی افزود: ورزش ما با مشکلاتی مواجه هست و در بخش‌هایی ایراداتی داریم که این باعث می‌شود نتوانیم از حداکثر توانایی‌ها استفاده کنیم. ورزش و فوتسال ما متکی به مدیریت افراد هم هست. اینکه آدم‌ها که سرکار می‌آیند اگر توانایی بالا داشته باشند ما در ورزش بالا می‌رویم و برعکس. به نظرم این مسئول نباید تأثیر بگذارد و سیستم طوری باشد که از حداکثر توانایی استفاده کنیم.
ابطحی که سابقه رویارویی با تیم فوتسال آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۲ را دارد در مورد مصاف با این تیم در این دوره از جام جهانی گفت: بازی با آمریکا در هر صورت به دلایل سیاسی بازی حساسی هست اما فوتسال در سال ۱۹۹۲ با الآن خیلی فرق کرده است. آن زمان آمریکا جزء سه تیم برتر جهان بود اما بعد از آن به این ورزش بها ندادند. در هر صورت این بازی شرایط خاص خودش را دارد و امیدوارم که بچه‌ها بازی خوبی انجام دهند. ما از همه لحاظ از آن‌ها بالاتر هستیم. آمریکا قدرتی بازی می‌کند که فکر نمی‌کنم با این سبک هم حریف تیم ایران شوند.
وی در مورد آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ایران تأکید کرد: تیم ملی ما تا جام جهانی فرصت دارد که با چند بازی تدارکاتی خود را مهیای این رقابت‌ها کند اما به هر صورت در فوتسال وقتی تعدادی بازیکن داریم و می‌دانیم برای ۱۰ سال می‌توانند برای ما کار کنند، باید برای بعد از  آن هم فکر کنیم تا همیشه روند رو به رشد داشته باشیم و خلاء ایجاد نشود. این مشکل هم اکنون در فوتسال ما وجود دارد و باید برای رفع آن تلاش کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی